OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023

• Dzisiaj we wszystkich polskich parafiach odbywa się liczenie ludzi obecnych w kościele i przyjmujących Komunię Św.
  • Rozpoczyna Tydzień Misyjny. Chcemy naszymi modlitwami wspierać tysiące misjonarze, także z Polski, którzy w dalekich zakątkach świata głoszą Ewangelię Chrystusową. Z Tej okazji także dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursie plastycznym na wykonanie różańców misyjnych. Można obejrzeć przyniesione różańce na wystawie z boku kościoła.
    Za tydzień, podczas Mszy Św. o godz. 11.00 najlepsi otrzymają nagrody.
  • Początek listopada skłania nas wszystkich do zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego. Staniemy nad mogiłami bliskich zmarłych, pragnąc im podziękować
    za dobro od nich otrzymane i wyprosić dla nich, poprzez modlitwę, łaskę życia w niebie. Zadbajmy o porządki na grobach naszych bliskich zmarłych. Śmieci BIO zanośmy do specjalnych skrzyń drewnianych. Serdecznie dziękujemy panu Meinie i panu Jankowskiemu za wykonanie nowej skrzyni do śmieci BIO na nowym cmentarzu. Pomóżmy zadbać
    o groby, którymi już nikt się nie opiekuje.
  • Członków parafialnej rady ekonomicznej zapraszamy do plebanii
    na spotkanie w środę, o godz. 19.00. Natomiast członków rady duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w piątek, o godz. 18.00.
  • W piątek o godz. 18.00 zapraszamy do plebanii młodzież z klas I szkół średnich przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W piątek zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
  • W sobotę będziemy przeżywać w liturgii Święto – Świętych Szymona
    i Judy Tadeusza, a w następną niedzielę uroczystość – rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
  • Osoby chętne do pośpiewania Godzinek ku Czci Najśw. Maryi Panny zapraszamy do kościoła w następną niedzielę o godz. 7.00.
  • Dziękujemy uczestnikom wczorajszych Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej
    w Biegach Przełajowych. Przybyli do nas zawodnicy z 19 parafii z Kaszub i Kociewia. Dziękujemy za organizację Parafialnemu Klubowi Sportowemu „VIRTUS” i innym osobom wspierającym. Gratulujemy zawodnikom, którzy zdobyli puchary i różne nagrody.
  • W sobotę, o godz. 10.00, zapraszamy wszystkich na ciekawy TURNIEJ PIŁKARSKI, który odbędzie się na nowym boisku Orlik przy szkole
    w Starej Kiszewie. Rywalizować będą drużyny księży, policjantów
    i leśników.
  • Dzisiaj można nabyć przed kościołem stroiki cmentarne, które przygotowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy
    w Konarzynach.
  • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych, będzie zorganizowany w naszej parafii 31 października. Dzieci
    i starszych zachęcamy do przebrania się za różne postacie świętych
    i błogosławionych.
  • Zapraszamy do udziału w Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 4 listopada. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież – recytatorów, solistów i grupy muzyczne. Szczegóły
    na plakacie w gablotce w kruchcie i przed kościołem.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma
    „W Rodzinie”, a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.