Festiwale Piosenki Papieskiej

STARA KISZEWA – 21.04.2018

II FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ, który odbył się w Starej Kiszewie, dnia 21 kwietnia b.r.,  zgromadził 10 chórów i zespołów dziecięcych i młodzieżowych (z diecezji pelplińskiej i archidiecezji gdańskiej). Młodzi artyści swoim śpiewem uczcili św. Jana Pawła II. W tym roku niektóre grupy zaprezentowały m.in. własne utwory, napisane właśnie na tę okazję. Za kilka tygodni ukaże się płyta pofestiwalowa, z pragnieniem rozpowszechnienia wielości piosenek o naszym wielkim papieżu, przydatnych podczas różnych uroczystości. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: parafia pw. św. Marcina, GOKSiT, ZKiW. Patronat honorowy piastowali bp diecezjalny pelpliński Ryszard Kasyna i Ogólnopolska Rodzina Szkół im. JP II. Patronat medialny objęli Diecezjalne Radio GŁOS z Pelplina i Dziennik Bałtycki. Nad całością czuwał i prowadził ks. proboszcz Andrzej Taliński.

W kategorii chóry  – schole kolejność była następująca:
1. miejsce: Chór Szkolny „Polaszki” z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach 
2. miejsce: Chór „Tęczowe Iskierki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. JP II w Skarszewach 
3. Schola „Któż jak Bóg” z parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach 
Wyróżnienia: Schola „Iskierki” ze Starej Kiszewy, Chór Dziecięcy „Figlii di Dio”  (Dzieci Boga) z parafii św. Krzysztofa z Gdańska 

W kategorii zespoły muzyczne kolejność była następująca:
1. miejsce: Zespół „Gwiazdki” ze świetlicy wiejskiej w Starych Polaszkach 
2. miejsce: Zespół Młodzieżowy z ZKiW im. JP II w Starej Kiszewie 
3. miejsce: Zespół „Apostolskie Nutki” z parafii w Starej Kiszewie 
Wyróżnienia: Zespół Gaudens z parafii w Starej Kiszewie oraz Zespół „Espeeski” z Publicznej Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. JP II w Rychławie. 

STARA KISZEWA – 29.04.2017   I Festiwal Piosenki Papieskiej

             To szczególne wydarzenie w Starej Kiszewie odbyło się w sobotę, 29 kwietnia b.r. w Gminnej Hali Sportowej. Organizatorami Festiwalu byli: Parafia św. Marcina (ks. prob. Andrzej Taliński), Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turysryki (p. dyr. Karolina Baska), Zespół Kształcenia i Wychowania (p. dyr. Ewa Bembnista). Patronat honorowy objęli biskup diecezjalny pelpliński Ryszard Kasyna, wójt gminy Stara Kiszewa p. Marian Pick, Ogólnopolska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II. Patronat medialny sprawowali: diecezjalne Radio „GŁOS” z Pelplina oraz „Dziennik Bałtycki”. W komisji sędziowskiej byli: p. Daniela Ebertowska – Rola (profesor Szkoły Muzycznej ze Starogardu Gd. przewodnicząca), p. Tadeusz Negowski (dyrektor Szkoły Muzycznej ze Starogardu Gd.), muzykujący księża ks. kanonik Gerard Jakubiak (Jabłowo) i ks. kanonik Paweł Rąbca (Grabowo Kościerskie). Sponsorami tego wydarzenia byli: parafia św. Marcina, GOKSiT, ZKiW, Bank Spółdzielczy, Cukiernia p. Adam Sulewskiego, p. poseł Jan Klawiter. Oprawę akustyczną przygotowała firma p. Grzegorza Bełcząckiego.

            Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 14 grup muzycznych (każda grupa zaprezentowała po 2 utwory):

Kategoria chóry/schole

 1. Schola „Iskierki” ze Starej Kiszewy
 2. Chór szkolny „POLASZKI” z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach
 3. Schola Św. Cecylii z parafii Pączewo
 4. Schola „Deus Pro Nobis” z parafii w Garczynie
 5. Chór szkolny „BEMOLKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. JP II w Nowym Mieście Lubawskim
 6. Chór z Zespołu Szkół Publicznych w Bobowie

Kategoria zespoły muzyczne

 1. Zespól „BUMBA” ze Szkoły Podstawowej w Nowych Polaszkach
 2. Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej z Góry
 3. Zespół „Promyczki Papieża” z parafii w Kamionce
 4. Zespól „GWIAZDKI” ze świetlicy wiejskiej w Starych Polaszkach
 5. Zespół „CANTATE DEO” z parafii w Dziemianach
 6. Zespół młodzieżowy – z Zespołu Kształcenia i Wychowania im. JP II w Starej Kiszewie
 7. Zespół Zajęć Artystycznych z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II z Jastarni
 8. Zespół wokalno – instrumentalny „KANAAN” ze Skarszew

Ostateczne wyniki Festiwalu:

Kategoria chóry/schole

 1. Chór z Zespołu Szkół Publicznych w Bobowie
 2. Schola „Iskierki” ze Starej Kiszewy
 3. Chór szkolny „BEMOLKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. JP II w Nowym Mieście Lubawskim

Wyróżnienia :

– Chór szkolny „POLASZKI” z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach
– Schola Św. Cecylii z parafii Pączewo
– Schola „Deus Pro Nobis” z parafii w Garczynie

Kategoria zespoły muzyczne

 1. Zespół wokalno – instrumentalny „KANAAN” ze Skarszew
 2. Zespół „CANTATE DEO” z parafii w Dziemianach
 3. Zespół młodzieżowy – z Zespołu Kształcenia i Wychowania im. JP II w Starej Kiszewie

     Wyróżnienie:
– Zespół „GWIAZDKI” ze świetlicy wiejskiej w Starych Polaszkach