OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2024-04-28

 • Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana,
  po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 9.30. Zadbajmy też wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic.  Mieszkańców Pałubina zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe,
  przy odnowionej figurze, w środę o godz. 18.00. Można z księżmi uzgodnić terminy odwiedzin na wspólną modlitwę wiejską przy figurze przydrożnej.
 • W środę zapraszamy wszystkich maturzystów i ich rodziny na Mszę Św.
  o godz. 17.00. Pomodlimy się o błogosławieństwo Boże dla nich na czas egzaminów i pomyślny wybór dalszej życiowej drogi.
 • Osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach moralnych i społecznych, zapraszamy na kolejne spotkanie Akcji Katolickiej do plebanii, w czwartek,
  o godz. 17.45.
 • W piątek przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Jest to dzień wolny
  od pracy i zapraszamy wszystkich do kościoła. Msze Św. będą w porządku niedzielnym. W tym dniu, o godz. 12.30, będzie Msza odpustowa w kaplicy filialnej w Starym Bukowcu. 
 • Msza Św. w intencji mieszkańców Pałubina – na zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Nieust. Pomocy w tym rejonie, będzie odprawiona
  w piątek o godz. 9.30 – natomiast w intencji mieszkańców Starego Bukowca w piątek o godz. 12.30 w kaplicy.
 • W sobotę  przypada wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom i druhnom z terenu naszej parafii za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe. Dobrze,
  że aktywnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i są chętni, by dalej służyć ludziom w kolejnych latach. 
 • W tym tygodniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną:
  ks. proboszcz w czwartek od godz. 8.00, a ks. Marek w sobotę od godz. 8.00.
 • W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą Św.
 • Kolekta ekonomiczna w następną niedzielę będzie przeznaczona
  na zbudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznym wejściu do kościoła. Po długim  oczekiwaniu otrzymaliśmy już zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków na zrobienie podjazdu, a też na malowanie kościoła – poszukani będą wykonawcy i zadania w tym roku zostaną zrealizowane.
 • W maju papież prosi o modlitwę w intencji: „aby zakonnice, zakonnicy
  i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich
  do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii”. W tej intencji odmówią
  za tydzień różaniec członkinie Żywego Różańca, po Mszy Św. o godz. 9.30.
 • Dzieci komunijne zapraszamy do kościoła na ćwiczenia we wtorek o godz. 15.30 oraz w sobotę o godz. 9.00.
 • Dziękujemy za przygotowanie w kwietniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Zamku Kiszewskiego i Strzelek. Poprosimy, aby w maju udekorowali ołtarze mieszkańcy Chwarzenka.
 • Dnia 11 maja odbędzie się tradycyjna pielgrzymka piesza ze Starej Kiszewy do sanktuarium we Wielu. Tegoż samego dnia w Nowym Wiecu pielgrzymi będą mogli uczcić błog. siostrę Martę Wiecką – na to wydarzenie będzie można się udać z naszej parafii autokarem.
 • Parafia nasza organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarową w dniach 25 i 26 maja. Odwiedzimy sanktuaria w Górach Świętokrzyskich w Kałkowie- Godowie
  i na Św. Krzyżu. Nocleg będzie przy Jasnej Górze w Częstochowie, a w drodze powrotnej pobyt w słynnym kąpielisku termalnym w Uniejowie. Koszt od 1 osoby to 370 zł. Chętni mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła i zapisać się
  u ks. proboszcza.
 • W związku z działaniami papieskimi w naszej parafii ogłosiliśmy też dla dzieci konkurs plastyczny pod hasłem: „Św. Jan Paweł II człowiek wielu pasji”. Komisja przyznała pierwsze miejsca Antoniemu Plutowskiemu i Lenie Brzezińskiej. Drugie miejsca dla Anieli Bielaszewskiej i Łucji Choma. Trzecie miejsca zdobyli Joachim Wiśniewski, Antoni Cieszyński i Wiktoria Piechowska. Te osoby wyróżnione i inne biorące udział w konkursie zapraszamy do zakrystii po nagrody.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy nr czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Warto też zabrać za darmo nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”. W nim m.in. ciekawe porady dla rodziców, którzy widzą, że ich dzieci oddalają się coraz mocniej od wiary w Boga i od Kościoła.