OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  2024-05-05

 • Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas tzw. Kolekty ekonomicznej na zbudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła. W związku z tym, ze otrzymaliśmy już zgody
  od wojewódzkiego konserwatora zabytków na zrobienie tego podjazdu, a też na malowanie kościoła – to zapraszamy do plebanii, w środę o godz. 19.00, członków parafialnej rady ekonomicznej na spotkanie, podczas którego ustalimy kolejne zadania związane z realizacją tych celów.  
 • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła CARITAS będą zbierać do skarbonek
  na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • W przyszłą niedzielę, 47 dzieci z klas III przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 11.00, ławki
  z przodu kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub
  z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na inną Mszę Świętą.  Msza, o godz. 9.30, rozpocznie się o pół godziny wcześniej – czyli o godz. 9.00 – ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 16.00. Dzieci komunijne oraz członków ich rodzin zapraszamy do spowiedzi w sobotę, od godz. 15.00 do 17.00. Kolejne ćwiczenia dzieci będą w poniedziałek i w czwartek o 15.30.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w poniedziałek święto
  Św. Filipa i Jakuba Młodszego, w środę Uroczystość św. Stanisława
  (bpa i męczennika, głównego patrona Polski). W następną niedzielę przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
 • W najbliższą sobotę, o godz. 6.00, wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka
  ze Starej Kiszewy do sanktuarium we Wielu. Długość trasy wynosi 24 km.
  Do udziału w niej zapraszamy chętną młodzież i dorosłych. Spotkanie organizacyjne i zapisowe będzie w kościele, w poniedziałek, po Mszy wieczornej. Ze stolika z tyłu kościoła można zabrać kartki informacyjne
  z regulaminem tej pielgrzymki.
 • Także w sobotę w Nowym Wiecu pielgrzymi będą mogli uczcić błog. siostrę Martę Wiecką – na to wydarzenie będzie można się udać z naszej parafii autokarem, o godz. 11.30. Na miejscu będzie m.in. Msza Św. z ks. biskupem
  i koncert muzyczny. Chętni na wyjazd powinni zgłosić się do ks. proboszcza do wtorku.
 • Od piątku rozpoczynamy w kościele 9-dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 15.00. Modlitwy poprowadzi Wspólnota Miłosierdzia Bożego
 • Parafia nasza organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarową w dniach 25 i 26 maja. Odwiedzimy sanktuaria w Górach Świętokrzyskich w Kałkowie- Godowie i na Św. Krzyżu. Nocleg będzie przy Jasnej Górze w Częstochowie, a w drodze powrotnej pobyt w słynnym kąpielisku termalnym w Uniejowie. Koszt od 1 osoby to 370 zł. Chętni mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła i zapisać się u ks. proboszcza.
 • W minionym tygodniu zmarł śp. Benon Kmiotek z Chwarzna. Pogrzeb odbył się w sobotę i został pochowany na nowym cmentarzu. Dobry Jezu…