OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023

 • Dzisiaj ważny dzień w naszej ojczyźnie. Wybieramy przedstawicieli
  do sejmu i senatu. Wszyscy katolicy mają obowiązek udziału w wyborach
  i zadecydowania, w jakim kierunku potoczą się przyszłe losy naszej ojczyzny. Pamiętajmy szczególnie o duchowym testamencie naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II – aktualnym także w dzisiejszych trudnych czasach – który na krakowskich Błoniach, w obecności
  1,5 miliona osób, wołał: „I dlatego – zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia
  w nas Chrystus na chrzcie świętym – abyście nigdy nie zwątpili
  i nie znużyli się, i nie zniechęcili – abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was: – abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało – abyście od Niego nigdy nie odstąpili – abyście nigdy
  nie wzgardzili tą Miłością, która jest największa, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu”.
 • Dzisiaj, z okazji Dnia Papieskiego, przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do skarbonek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające w edukacji uzdolnione dzieci i młodzież z biedniejszych rodzin.
 • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty na wywóz śmieci
  z cmentarzy.
 • W środę przeżywać będziemy w liturgii Święto św. Łukasza Ewangelisty.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą.
  Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą czytane w kolejnych dniach listopada, a kto pragnie, by za kogoś zmarłego z rodziny wypominki były czytane co niedzielę, to proszę o zaznaczenie z boku kartki godziny
  7.30 lub 9.30.
 • Członków Parafialnego Klubu Sportowego VIRTUS zapraszamy
  na spotkanie do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00.
 • Nasz Parafialny Klub zaprasza dzieci i młodzież do udziału
  w Mistrzostwach Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych, które odbędą się w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie. Przyjadą do nas przedstawiciele z wielu szkół i parafii. O godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji sportowców, a później rozpoczną się zawody
  na trasach dookoła boiska piłkarskiego. Przedszkolacy i dzieci do klasy III będą biec trasę 300 m. Dzieci z klas od IV do VI pobiegną trasę 600 m. Młodzież z klas od VII do I klasy szkoły średniej pobiegnie na trasie 900 m, a uczniowie starszych klas szkół średnich na trasie 1500 m. Wszyscy uczestnicy otrzymają poczęstunek, a najlepsi we wszystkich kategoriach także puchary i nagrody.
 • Członków Akcji Katolickiej, a też osoby, które pragną podyskutować
  o różnych sprawach moralnych i społecznych, zapraszamy na spotkanie
  do plebanii w środę, o godz. 18.00.
 • W czwartek o 18.00 zapraszamy na spotkanie do plebanii Wspólnotę Miłosierdzia Bożego.
 • Wspólnotę Rodzin „Jutrzenka” zapraszamy na spotkanie do plebanii
  w sobotę, o godz. 18.00.
 • Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym
  z okazji Dnia Papieskiego. To bardzo ważne i cenne, że uczniowie z naszej  szkoły im. Jana Pawła II pragną uczcić jego osobę i żyć wg wartości, które głosił. Wystawę prac można obejrzeć z boku kościoła. Najlepsze klasy otrzymają nagrody.
 • W następną niedzielę będzie można zakupić przed kościołem stroiki cmentarne wykonane przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarzynach.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”. Należności proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • W minionym tygodniu zmarła śp. Lidia Majchrowska z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb odbył się w środę i została pochowana
  na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…