OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

 • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. 
 • We wtorek, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski.
  Za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II będziemy prosili w różnych ważnych intencjach.
 • W I-szy piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 • W I piątek miesiąca spowiedź św. będzie od godz. 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci
  z klas IV i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na zrobienie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła.
 • Trwa peregrynacja obrazów Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kolejnych rodzinach
  w Pałubinie, w Chwarznie i w Starym Bukowcu – zgodnie z trasami kolędowymi.
  Po miesiącu obrazy przejdą do następnych wiosek w parafii.
 • W czasie Wielkiego Postu dzieci i młodzież ze szkoły w Starej Kiszewie będą mieć okazję włączyć się w specjalną akcję „Jałmużna postna”. Od pań katechetek otrzymają specjalne skarbonki, w których będą mogli gromadzić ofiary. Do 24 marca można przynieść te skarbonki do kościoła – i za zgromadzone środki będą zakupione jakieś pomocne sprzęty rehabilitacyjne dla osób starszych i chorych z ośrodków na terenie naszej gminy.
 • Parafia Zblewo organizuje 15 marca Ekstremalną Drogę Krzyżową. Można przejść dłuższą trasą do Wiela – 40 km lub też krótszą trasą 23 km. Chętni do udziału mogą przeczytać bliższe informacje na plakacie w kruchcie kościoła.   
 • Dziękujemy mieszkańcom Starej Kiszewy – z ulic Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca – za piękne udekorowanie ołtarzy w lutym.
 • Szkolne Koło Caritas i nasza parafia zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Na Palmę Wielkanocną. Palmę trzeba wykonać indywidulanie, do wysokości 1 m,
  z dowolnego materiału i oddać do sekretariatu w szkole do 21 marca.
 • W zakrystii można nabyć specjalne świece – paschaliki. Warto, aby znalazły się
  na wielkanocnych stołach w naszych domach i były szczególnym znakiem jedności rodzinnej. Koszt 1 świecy to 10 zł.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć za darmo kolejny numer ciekawego czasopisma „Dobre Nowiny”. Wśród wielu artykułów jest m.in. zachęta do obejrzenia filmu „Powołany 2”, Z naszej parafii, 22 marca, o godz. 18.45, będzie wyjazd do kina
  w Kościerzynie na bardzo ciekawy film pt.: „Powołany”. Koszt 25 zł. od osoby – zapisywać się już można w biurze parafialnym.