OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023

 • Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. W tym okresie mamy wspaniałą okazję odnowić naszą wiarę. Uczyńmy liczne, dobre postanowienia, że odnowimy naszą więź z Bogiem, swoje i rodzinne życie sakramentalne, zwalczymy niszczące nas nałogi i postaramy się zatroszczyć o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie, o godz. 7.00. W niedziele o 7.00 zapraszamy na wspólny śpiew godzinek ku czci Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci, które mogą przychodzić z zapalonymi lampionami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Po Roratach, dzieci udające się bezpośrednio do szkoły, otrzymają kakao – dziękujemy panu dyrektorowi i pracownikom kuchni szkolnej za wsparcie tych działań. Na końcu Mszy roratniej jedno dziecko dostanie na dobę do domu figurę Matki Bożej. 
 • Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej  społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. 
 • Caritas Polska wraz z siecią sklepów BIEDRONKA organizują zbiórkę żywności
  dla biednych rodzin. Nasz Caritas organizuje taką zbiórkę w BIEDRONCE w Starej Kiszewie, a zebrane dary oraz ofiary do skarbonki pragną przeznaczyć na organizację wigilii dla starszych, chorych i samotnych osób.  Zbiórka odbędzie się najbliższy piątek oraz w sobotę – 8 i 9 grudnia. Po zapłaceniu przy kasie za towar, będzie można złożyć przy wyjściu do kosza dar dla biednych lub ofiarę do skarbonki. Również
  w innych sklepach spożywczych na terenie naszej parafii ustawione będą kartony
  z logo Caritas, gdzie będzie można składać swoje dary świąteczne dla biedniejszych osób. Spotkanie opłatkowe dla wspólnot działających przy parafii będzie 13 grudnia, natomiast wigilia dla osób chorych, starszych i samotnych z terenu naszej parafii będzie 14 grudnia – w remizie. Można ze stolika pod chórem zabrać kartkę informacyjną z zaproszeniem i dostarczyć odpowiednim osobom. W następną niedzielę kolekta będzie przeznaczona na organizację spotkania wigilijnego dla osób chorych, starszych i samotnych z naszej parafii. Zebranie organizacyjne
  dla wszystkich odbędzie się 11 grudnia.
 • W piątek będziemy przeżywać w liturgii – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. będą o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 18.30 na filii. Ta Msza Św.  o godz. 12.00, będzie związana z tzw. Godziną Łaski. Matka Boża, objawiając się we Włoszech – w miejscowości Montichiari obiecywała wyjednać specjalne wstawiennictwo u Boga dla osób, które
  w tym dniu przeżyją tzw. Godzinę Łaski dla Całego Świata, niezliczone łaski dla duszy i ciała. 
 • W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można zakupić po Mszach w zakrystii lub
  w biurze parafialnym. Natomiast poświęcone opłatki można nabywać u naszych organistów z tyłu kościoła po każdej Mszy Św.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”. Należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.