OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.11.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –19.11.2023

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty, które będą przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza.
  • W środę przeżywać będziemy w liturgii wspomnienie św. Cecylii. Jest ona patronką muzyki kościelnej. Dziękujemy za posługę muzyczną w naszej wspólnocie naszym organistom, a także zespołom muzycznym.
  • W czwartek, po Mszy wieczornej, zapraszamy do plebanii na spotkanie Wspólnoty Bożego Miłosierdzia.
  • Uczniowie klas VIII z naszej parafii, razem z młodzieżą z innych parafii, przygotowujący się do bierzmowania, mają obowiązek udziału
    w tzw. REKOLEKCJACH GPS, które będą prowadzić specjalni animatorzy z Pelplina. Spotkania odbędą się na sali w szkole w piątek
    od godz. 17.00 do 18.30 oraz w sobotę od godz. 9.30 do 14.00.
  • W przyszłą niedzielę (ostatnią już w roku kościelnym i poprzedzającą Adwent) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto członków Akcji Katolickiej – dziękujemy za działania w parafii i zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w jej działalność.
  • Papież Franciszek zaprasza młodych ludzi do przeżywania Światowego Dnia Młodych z okazji uroczystości Chrystusa Króla. Młodzież z naszej parafii wyjedzie na spotkanie dekanalne do Zblewa w następną niedzielę.
  • Osoby chętne do pośpiewania Godzinek ku Czci Najśw. Maryi Panny zapraszamy do kościoła w następną niedzielę o godz. 7.00.
  • Można już w zakrystii i w biurze parafialnym zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Powinny one znaleźć się na każdym stole jako szczególny znak jednoczący rodzinę podczas Świąt. Mała świeca kosztuje
    10 zł., a duża 20 zł.
  • Opłatki można nabywać u naszych organistów po Mszy Św. pod chórem