OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023

 • Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny październik. We wszystkich kościołach, a także we wielu domach będą się ludzie jednoczyć na wspólnej modlitwie różańcowej. Objawiając się w różnych częściach świata Maryja prosiła ludzi
  o odmawianie tej szczególnej modlitwy, wypraszającej wiele łask. Niech więc każdy z nas skorzysta z takiej modlitewnej okazji zjednoczenia się z Bogiem poprzez Maryję, ze swoją rodziną i innymi bliźnimi. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie, aby w przyszłości została nam skrócona ewentualna kara czyśćca lub też za naszych krewnych zmarłych, oczekujących na nasze wsparcie modlitewne. W kościele, od początku października, różaniec będzie odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę X-tka po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do kościoła
  o godz. 16.00 – będzie odmówiona X-tka różańca i też inne modlitwy
  (m.in. odczytywane karteczki z różnymi intencjami napisanymi przez dzieci). Dzieci będą wtedy otrzymywały specjalne obrazki. Ogłaszamy też dla dzieci konkurs na zrobienie różańców misyjnych z dowolnych materiałów. Każda
  X-tka różańca może być w innym kolorze, nawiązującym do różnych kontynentów, gdzie głoszona jest Ewangelia Chrystusowa przez misjonarzy. Przykład takiego różańca można zobaczyć na dekoracji przed starą kostnicą. Gotowe prace można oddać do pań katechetek do 10 października, a w tygodniu misyjnym będą wręczone nagrody.
 • W czwartek przypada w liturgii wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza w tym dniu na spotkanie do plebanii po Mszy wieczornej. W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy członkiniom wspólnoty Żywego Różańca
  za ubogacanie siebie i naszej parafii systematycznymi modlitwami. Warto,
  aby Róże Różańcowe tworzyli także mężczyźni oraz dzieci i młodzież. Dzieci komunijne dzisiaj o godz. 11.00 będą miały poświęcone różańce.
 • Dziękujemy za ofiary składane podczas kolekty ekonomicznej na zrobienie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła.
 • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska
  i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego.
 • W piątek księża odwiedzą chorych z comiesięczną posługą sakramentalną
  od godz. 8.00.
 • W piątek też będzie okazja do spowiedzi św. przy wystawionym Najśw. Sakramencie, od godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci z klas IV oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 • Dzieci z klas III zapraszamy na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę o godz. 9.00.
 • Serdecznie dziękujemy za ofiarowaną kwotę 4 tys. zł., podczas zbiórki tydzień temu, na leczenie chorego.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego  „Pielgrzym”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.