Dożynki Parafialne 29.08.2020

DOŻYNKI W STAREJ KISZEWIE. W sobotę, 29 sierpnia, parafia w Starej Kiszewie przeżywała tradycyjne Dożynki. Podczas uroczystej Mszy Św. była okazja podziękować rolnikom za ich całoroczną pracę i prosić Boga o błogosławieństwo dla nich i całego środowiska. W tym roku wieniec i chleb dożynkowy przynieśli przedstawiciele sołectwa ze Starej Kiszewy, a inne sołectwa z parafii przyniosły różnorodne dary ołtarza. W poprzednich latach organizowany był w ogrodzie plebanijnym festyn dożynkowy z wieloma atrakcjami. W związku z epidemią koronawirusa, w tym roku działania artystyczne zostały mocno ograniczone. Po Mszy Św. chętne osoby miały okazję wysłuchać występu zespołu „W starym stylu” ze Skarszew. Artyści pięknie przedstawili wiele przebojów polskich i zagranicznych.

Pochód ofiarny z wieńcem dożynkowym.

Pamiętajmy o szacunku dla chleba i pracujących na roli.

Owoce naszej ziemi i pracy rąk ludzkich.

Część artystyczna

Dystans społeczny, ale dźwięk się niesie daleko.

Przygrywał zespół „W starym stylu” lecz w młodości ducha 😉

Serdeczne podziękowania dla wszystkich: za piękny wystrój, przygotowanie sceny, za dary i muzykę oraz uczestnictwo.