OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2024.03.31

* W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne
i społeczne wiele radości i pokoju. Niech ustaną wojny niszczące narody. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

* Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, organistom, strażakom
z jednostek z terenu parafii, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, harcerzom dzielnie trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim i chorągwie, osobom przygotowującym piękny Grób Pański i ciemnicę.

* Spod chóru  można nabrać do naczyń wodę święconą, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

* Dziękujemy Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów
i wszystkim ofiarodawcom. Dary zostały przekazane m.in. do ośrodków dla osób niepełnosprawnych i starszych w Konarzynach i w Wygoninie oraz dla walczących żołnierzy na Ukrainie.

* W II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Ofiary złożone
w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

* Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego w kościele – w Święta przed Mszą
o godz. 11.00, a w dni powszednie przed Mszą, o godz. 17.00.  Za tydzień Wspólnota Miłosierdzia zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 14.30.

* 2 kwietnia, przypada 19 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tak wiele mu zawdzięcza nasza ojczyzna i kolejne pokolenia Polaków. Serdecznie zapraszamy we wtorek, o godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Zawierzymy Panu Bogu różne swoje intencje za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II.

* W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie. od godz. 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas IV i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

* W związku z Niedzielą Miłosierdzia Caritas w Polsce organizuje DZIEŃ DOBRA. Będziemy mieli okazję wtedy zrobić kolejny dobry uczynek. Przed kościołem odbędzie się zbiórka dobroczynna na leczenie małego Olafa Krasnowskiego. Koszt leku potrzebnego do jego wyleczenia wynosi aż 15 mln złotych – ale dzielni rodzice i wielu wolontariuszy walczy o uratowanie życia małego chłopca.

* Już 1,5 miesiąca trwa peregrynacja 3 obrazów Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w kolejnych rodzinach, zgodnie z trasami kolędowymi. Pierwszy obraz po zakończeniu peregrynacji w Pałubinie odwiedzi Górne Maliki, Strugę
i Bożepole. Drugi obraz – po zakończeniu odwiedzin w Starym Bukowcu – odwiedzi rodziny w Nowym Bukowcu, w Foshucie i Chwarzenku. Trzeci obraz –  po Chwarznie – odwiedzi rodziny w Wygoninie i na Wybud. Starej Kiszewy. Dziękujemy serdecznie za dawanie pięknego świadectwa wiary rodzinom, które goszczą te poświęcone obrazy w domach i wykorzystują okazję na wspólną modlitwę. Przypominamy, że po zakończeniu peregrynacji w danej wiosce można zamówić Mszę Św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców tego rejonu.

* Dzieci z klas III zapraszamy na ćwiczenia do kościoła w sobotę, o godz. 9.00.

* Kolekta ekonomiczna w następną niedzielę będzie przeznaczona na zrobienie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła.

* Dziękujemy uczestnikom konkursu na zrobienie stroika pod hasłem GÓRA GOLGOTA. Pierwsze miejsca zajęli Igor Cybulski oraz Wojciech i Franciszek Nikiel. Drugie miejsca zdobyli Aleksander i Karol Menard oraz Zuzanna
i Antoni Cieszyńscy, a trzecie miejsce zajął Adam Kowalczyk. Wyróżnienia otrzymali Marcin i Patryk Lorbieccy oraz Aleksander i Julianna Rzóska.

* Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”,
a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego. Można też zabrać
za darmo kolejny ciekawy numer czasopisma „Dobre Nowiny”.

* W minionym tygodniu zmarł śp. Michał Pobłocki ze Starej Kiszewy. Pochowany został na nowym cmentarzu. Dobry Jezu…