OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2024.02.18

 • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane
  w czwartek, o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach
  i odmówienie modlitw w intencji papieża oraz przyjęcie Komunii Św. można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.
 • Dziękujemy za wsparcie dla walczących mieszkańców Ukrainy. Tydzień temu zebraliśmy do skarbonek kwotę 1500 zł. i przez Caritas z Pelplina zostały
  te pieniądze przesłane potrzebującym.
 • We wszystkich parafiach trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej patronki diecezji pelplińskiej. W parafii Stara Kiszewa rozpoczyna się dzisiaj. Jest to czas szczególnej łaski dla każdej rodziny, okazja do wspólnej modlitwy i zawierzenia Maryi wszystkich swoich spraw. Postarajmy się uroczyście i w komplecie przeżywać to szczególne nawiedzenie w domu – to Święto dla każdej rodziny. Dzisiaj 3 pierwsze rodziny z Chwarzna, Pałubina i Starego Bukowca wezmą obrazy do swoich domów. W kolejne dni wezmą ich sąsiedzi, zgodnie z trasami kolędowymi. Przedstawiciele wszystkich rodzin mogą zabrać kartkę ze stolika pod chórem, gdzie opisane są zasady przyjęcia obrazów do domu, a też trasa kolejnych odwiedzin.
 • W najbliższą sobotę odbędą się na hali w Starej Kiszewie Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej Ministrantów w szachach. Przyjedzie do nas ponad 100 zawodników z wielu parafii.
 • Wiele osób rozlicza w tych tygodniach swój roczny PIT. Warto wspierać różne lokalne organizacje, ale też można 1,5 % swojego rozliczenia przeznaczyć
  na rzecz Caritas Diecezji Pelplińskiej, który prowadzi różne ośrodki dla osób niepełnosprawnych, wspiera osoby ubogie. Także z naszej parafii w minionym roku, poprzez Caritas z Pelplina, 15 biedniejszych osób otrzymało kwotę ponad
  20 tys. zł., uczestnicząc w programie „Na codzienne zakupy” w sklepie „Biedronka”. Można też swój odpis 1,5 % ofiarować np. dla naszych strażaków lub dzieci niepełnosprawne z naszej parafii.
 • Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto, aby zapisały się tam osoby, które zdecydują się w Wielkim Poście  na jakiś określony czas podjąć abstynencję, by ocalić siebie, swoją rodzinę i ojczyznę
  od plagi alkoholizmu.
 • W środę, po Mszy wieczornej, odbędzie w plebanii spotkanie uczniów z klas I szkół średnich, przygotowujących się do bierzmowania.
 • W czwartek, po Mszy wieczornej, zapraszamy do plebanii na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
 • Osoby pragnące porozmawiać o różnych sprawach moralnych, religijnych
  i społecznych zapraszamy do plebanii na spotkanie Akcji Katolickiej w piątek,
  o godz. 17.30.
 • Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Kiszewy zaproszeni są
  na coroczne spotkanie do remizy w czwartek o godz. 18.00.
 • W następną niedzielę zapraszamy chętnych do kościoła już o godz. 7.00
  na wspólny śpiew Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.
 • W zakrystii można zakupić świece wielkanocne – paschaliki. Można je zapalić podczas wspólnego śniadania wielkanocnego i będą one szczególnym znakiem jedności rodziny. Koszt 1 świecy to 10 zł.
 • W minionym tygodniu zmarła śp. Cecylia Dulek z Pałubina. Pogrzeb odbył się w czwartek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Zmarła też
  śp. Mariola Karbowska z Kościerzyny (pochodząca z Lip). Pogrzeb odbył się
  w sobotę i została pochowana na nowym cmentarzu. W piątek zmarł śp. Jakub Góra ze Starej Kiszewy. O terminie pogrzebu rodzina poinformuje. Różańce
  w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o godz. 16.00, w kolejne dni o 17.30. Dobry Jezu ….