OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

 • Dzisiaj przed kościołem,członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają
  na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Trwa dalej tragiczna wojna na Ukrainie. Ciągle ginie wielu żołnierzy i cywilów, niszczone są różne miejscowości. Dzięki Caritas Polska tylko w 2023 roku 570 tys. osób na Ukrainie otrzymało pomoc rzeczową, a w Polsce Caritas prowadzi 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Nasz ks. biskup diecezjalny zwrócił się z prośbą, aby w Środę Popielcową przed wszystkimi kościołami zorganizować po Mszach Św. zbiórkę do skarbonek na wsparcie dla Ukraińców.
 • W najbliższy wtorek (wyjątkowo) zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. O godz. 16.00 będzie się adoracja Najśw. Sakramentu
  z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później odprawiona zostanie Msza Św. w tych intencjach.
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 7.30, jutro i pojutrze po Mszach Świętych
  o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy. W ten sposób przygotujemy się mocniej na przeżywanie okresu Wielkiego Postu.
 • W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczynamy szczególny okres
  w roku kościelnym – Wielki Post. Przyjdźmy licznie do kościoła na Msze Św.
  o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 (i też na filii o 18.30), podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nie możemy zmarnować tej szczególnej okazji na uporządkowanie swojego kontaktu z Bogiem i innymi ludźmi. Uczyńmy wiele dobrych postanowień. Przychodźmy też licznie do kościoła w każdy piątek, o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim będzie odprawiona Msza Św. i wysłuchamy wielkopostnego kazania pasyjnego. Kolejne części nabożeństwa Gorzkich Żalów odśpiewamy w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15 (godzina tej Mszy będzie we Wielkim Poście przyspieszona, by później było więcej czasu na rotacje samochodów między Mszami). W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Dzieci też podczas Dróg Krzyżowych będą otrzymywać specjalne obrazki – układanki. W dniach od 10 do 13 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne (szkolne i parafialne), które w naszej parafii poprowadzi
  ks. Maciej Gizela ze Starogardu Gdańskiego.
 • Rozpoczyna się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie trzeba już przed spowiedzią oddawać specjalnych kartek, ale pamiętajmy o tym obowiązku, by poprzez spowiedź i przyjęcie Komunii Św. jak najlepiej przygotować się na przeżywanie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Pamiętajmy też, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu,
  a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje
  w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 • Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., zapraszamy
  na spotkanie do plebanii w czwartek, o godz. 16.00. Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie w czwartek, o godz. 17.30. Ponadto w piątek, o godz. 17.30, rodzice chętni do zakupienia dla dzieci nowe alby komunijne będą mogli spotkać się z przedstawicielką firmy krawieckiej.
 • Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” zaprasza na spotkanie do plebanii w sobotę,
  po Mszy wieczornej.
 • Rozpoczęła się we wszystkich parafiach peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej diecezji. W naszej parafii uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w następną niedzielę. Podczas Mszy Św.
  o godz. 9.15 będą poświęcone 3 ikony, które odwiedzą kolejne domy w naszej parafii, zgodnie z trasami kolędowymi. Już w niedzielę wezmą do swoich domów obrazy Matki Bożej pierwsze rodziny z Chwarzna, Pałubina i Starego Bukowca, a po dobie zostaną przekazane do sąsiadów. Jest to czas szczególnej łaski dla każdej rodziny, okazja do wspólnej modlitwy i zawierzenia Maryi wszystkich swoich spraw. Postarajmy się uroczyście i w komplecie przeżywać to szczególne nawiedzenie w domu. Szczegółowe zasady odwiedzin w domach będą podane w przyszłą niedzielę, a też na stronach parafialnych w internecie.