OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023

• Przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy dzisiaj
    od Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego szczególnego w roku wieczoru. Przeczytajmy w naszych domach fragment Ewangelii wg św. Łukasza (rozdział II) – o narodzeniu Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem przebaczmy sobie wszelkie pretensje i rozpocznijmy nowy etap życzliwego współżycia w rodzinie. Warto podtrzymać w naszych domach starą tradycję: zachowajmy post jakościowy i powstrzymajmy się od potraw mięsnych. Oczywiście, nie powinien też, pod żadną postacią, pojawić się alkohol na stole.
  • Wieczorna Msza wigilijna zostanie odprawiona w kaplicy w Starym Bukowcu
    o godz. 22.00.
  • Pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 24.00, odbędzie się nabożeństwo adwentowe.
  • W I-sze Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i o 15.00. Natomiast w II-gie Święto, porządek będzie taki,
    jak w każdą niedzielę. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.
  • W II Święto, po Mszy Św. o godz. 11.00, zapraszamy dzieci na nabożeństwo przy żłóbku.
  • Tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpocznie się w naszej parafii od czwartku 28 grudnia.  W I-sze Święto zostanie podany cały plan odwiedzin kolędowych.
  • Przypominamy, iż organizowany jest w naszej parafii Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną. Potrwa od Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli. Udekorujmy nasze domy i posesje różnymi światełkami, aby sympatyczniej
    i piękniej zrobiło się w naszych miejscowościach. Twórcy najlepszej dekoracji otrzymają od ks. proboszcza nagrodę 200 zł.
  • W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Poświęcone opłatki można jeszcze nabywać u naszych organistów
    po Mszach Św. z tyłu kościoła.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”,
    a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.