OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

 • W czasie Adwentu możemy ożywić swoją wiarę m.in. poprzez częstsze modlitwy i zaangażowanie dobroczynne. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane są codziennie, o godz. 7.00,
  od poniedziałku do piątku. W sklepach spożywczych na terenie naszej parafii wyłożone są kartony z logo Caritas, do których możemy wkładać dary spożywcze, które znajdą się w paczkach świątecznych
  dla biedniejszych osób.
 • W środę, o godz. 17.00, w remizie odbędzie się spotkanie opłatkowe
  dla członków grup dorosłych działających przy parafii. Zapraszamy
  do udziału członków rady parafialnej, Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka”, Wspólnoty Bożego Miłosierdzia, Wspólnoty Galilea, Caritas, Akcji Katolickiej, Grupy o. Pio, Klubu Sportowego Virtus, Klubu Krwiodawców, Żywego Różańca, pielgrzymów. Zebranie organizacyjne dla przedstawicieli grup odbędzie się w poniedziałek, o godz. 17.30, w plebanii. Chętni do udziału powinni zgłosić swój udział do liderów grup lub ks. proboszcza. Mogą też z przodu kościoła zabrać ulotkę z informacjami o spotkaniu
 • W czwartek, o godz. 17.00, w remizie odbędzie się spotkanie wigilijne
  dla osób starszych, chorych, samotnych i kombatantów z terenu naszej parafii. Chętni do udziału powinni wcześniej zgłosić się do ks. proboszcza. Można ze stolika pod chórem zabrać kartkę informacyjną z zaproszeniem
  i dostarczyć odpowiednim osobom. Rodziny poprosimy o dowiezienie niektórych osób. W czasie różnych zbiórek i dzisiejszej kolekty zbieramy środki na organizację tego spotkania. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom.
 • Warto, by w każdym środowisku – w szkołach, w zakładach pracy, stowarzyszeniach – takie spotkania się odbywały, przyczyniając się
  do stworzenia rodzinnych i życzliwych relacji. Koło Gospodyń Wiejskich „Mrówki” zaprasza mieszkańców Palubina na takie spotkanie we wtorek,
  o godz. 16.00.
 • Przedświąteczna spowiedź (z udziałem większej liczby kapłanów)  będzie w Starej Kiszewie w czwartek, 21 grudnia.
 • Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do udziału w Kiszewskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbywa się w gminnej hali do godz. 15.00. M.in. będzie można zakupić różne upominki i dekoracje świąteczne,
  a także wypieki i swojskie wyroby.
 • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą też zbierać
  do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • W okresie Adwentu warto wzbudzić różne postanowienia abstynenckie,
  by unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Warto dbać o swoje zdrowie, o jedność w rodzinach i trzymanie się dobrych zasad w życiu społecznym. Chętni mogą wpisać się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy bocznym ołtarzu.
 • Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki.
  Już po raz dziesiąty ogłaszamy konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Konkurs potrwa od Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli. Można będzie podpowiedzieć adresy swoich sąsiadów i wybrana komisja objedzie ocenić urodę najładniejszych domów. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 200 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok.
 • W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. W zakrystii lub biurze parafialnym można zaopatrzyć się
  w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które wspiera także biedne i chore dzieci. Poświęcone opłatki można nabywać u naszych organistów po Mszach z tyłu kościoła.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma
  „Pielgrzym”, a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • W minionym tygodniu zmarł śp. Jerzy Bućko z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …