OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023

 • W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii – w poniedziałek Święto –
  św. Stanisława Kostki (patrona Polski i młodzieży), w czwartek Święto
  św. Mateusza (Ewangelisty), a w sobotę wspomnienie św. o. Pio.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska
  i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić.
  W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa
  za wszystkich polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej (7.30 lub 9.30), podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego. Na tych rocznych wypominkach nie powinno się wymieniać kilkunastu nazwisk. Podobnie jak w ubiegłych latach, za te roczne wypominki można złożyć ofiarę podobną, jak za Mszę Św. za swoich zmarłych.
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy do kościoła młodzież z klas
  I szkół średnich przygotowującą się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 • Dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszamy na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
 • Grupę o. Pio zapraszamy do plebanii na spotkanie w sobotę, o godz. 18.00.
 • W następną niedzielę, o godz. 7.00, zapraszamy do kościoła chętne osoby
  do pośpiewania Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny.
 • Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do Pinczyna, gdzie odbędzie się piknik charytatywny na rzecz wsparcia młodego mężczyzny, który został poszkodowany przez pijanego kierowcę i jego stan jest bardzo ciężki. Potrzebne jest długie leczenie i rehabilitacja. Festyn będzie zorganizowany przed Domem Kultury, od godz. 15.00. Przygotowano wiele atrakcji kulturalnych
  i kulinarnych, a także odbędą się zbiórki i aukcje różnych rzeczy na leczenie chorego.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”,
  a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.