Ogłoszenia parafialne 9.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2021-05-09

• Dzisiaj w naszej parafii mamy uroczysty dzień. 34. dzieci przyjmuje I-szą Komunię Świętą. Po południu, o godz. 16.00, zapraszamy do kościoła dzieci i rodziny na nabożeństwo majowe. Dziękujemy rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, za przygotowanie pięknych dekoracji, także za prezent dla parafii w postaci czerwonych wykładzin przy ołtarzach bocznych i głównym.
  • Przez cały, tzw. „biały tydzień”, wszystkie dzieci będą przychodzić, w swoich uroczystych strojach, na Msze Święte wieczorne, o godz. 17.00.
  • Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła CARITAS zbierają ofiary do skarbonek na wsparcie dla biedniejszych dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • W piątek przeżywać będziemy w liturgii Święto św. Macieja Apostoła.
  • W czwartek, w 13. dzień miesiąca, na pamiątkę objawień fatimskich, zapraszamy do kościoła na godz. 17.00. Po Mszy Św. odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy na to wydarzenie świece. W tym dniu przypada 40. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. Był to bardzo tragiczny dzień, dlatego chcemy w modlitwie pamiętać o tym wydarzeniu i prosić naszego rodaka o wstawiennictwo za nami w różnych intencjach.
  • W tym roku nie będzie zorganizowanej zbiorowej pieszej pielgrzymki do sanktuarium maryjnego we Wielu ze względu na koronawirusa. Chętni jednak mogą wybrać się prywatnie w małych grupach – przestrzegając też obostrzeń epidemicznych. Długość trasy wynosi 24 km. Część osób – razem z księżmi – wyrusza o godz. 6.00 sprzed kościoła. W kościele we Wielu odprawiona będzie Msza Św. o godz. 13.00 w intencji parafian ze Starej Kiszewy. Chętne osoby mogą też na tę Mszę Św. dojechać samochodami.
  • W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Od piątku rozpoczynamy w kościele 9-dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 11.00.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Bogusz ze Strugi. Pochowany został w piątek w Tczewie. Dobry Jezu…