Ogłoszenia parafialne 6.12.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020

• Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na rzecz dalszych działań przy porządkowaniu terenów obok kaplicy przedpogrzebowej.
  • Rozpoczęliśmy przeżywanie czasu Adwentu, przygotowującego nas na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom porannych Rorat, wszystkim ożywiającym swoje praktyki religijne i starającym się aktywnie włączać w różne dobroczynne inicjatywy. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane są codziennie, o godz. 7.00.
    W Adwencie Rodzinnym Drzewkiem Dobra jest choinka, na której są wieszane przez dzieci ozdobne świeczki (także za udział w Roratach).
  • We wtorek będziemy przeżywać w liturgii – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. będą o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 18.30 na filii. Ta Msza Św. o godz. 12.00, będzie związana z tzw. Godziną Łaski. Matka Boża, objawiając się we Włoszech – w miejscowości Montichiari obiecywała wyjednać specjalne wstawiennictwo u Boga dla osób, które w tym dniu przeżyją tzw. Godzinę Łaski dla Całego Świata, niezliczone łaski dla duszy i ciała.
  • Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza w najbliższą środę o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Będziemy mogli złożyć dary spożywcze, szczególnie słodycze – które znajdą się w paczkach ofiarowanych na Święta osobom chorym i starszym. Caritas pragnie zorganizować zbiórkę w naszej „Biedronce” w piątek, w sobotę i w niedzielę – można będzie dary złożyć do specjalnych koszy. Również w innych sklepach spożywczych na terenie naszej parafii będą ustawione kartony z logo Caritas, gdzie można składać swoje dary świąteczne. Będzie też okazja, w jeden z przedświątecznych dni, aby przynieść też dla biedniejszych osób jakieś przygotowane potrawy.
  • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą też zbierać do skarbonek na zrobienie paczek przedświątecznych dla osób chorych i starszych.
  • Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki. Z pewnością działania te upiększają naszą parafię. Milej mieszka się w miejscowościach, gdzie ludzie troszczą się o porządek w swoich duszach i w swoich obejściach. Szczególnie w dobie koronawirusa powinniśmy podtrzymać wszystkie świąteczne zwyczaje i także przez zrobienie pięknych dekoracji wnieść wiele radości w życie środowiska. W związku z tym ogłaszamy już po raz siódmy konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Konkurs potrwa od Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli. Można będzie podpowiedzieć adresy swoich sąsiadów i wybrana komisja objedzie ocenić urodę najładniejszych domów. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 200 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok.
  • W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. Można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które wspiera także biedne i chore dzieci. Są jeszcze małe świece po 8 zł. Opłatki można nabywać u p. Organisty. Zakupić można po Mszach w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  • W środę zmarł śp. Franciszek Domel ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o 16.00 oraz w poniedziałek o 10.00. Dobry Jezu …