Ogłoszenia parafialne 6.06.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021

• Do czwartku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych będą procesje eucharystyczne, a w czwartek poświęcone zostaną zielone wianki – poprosimy o przyniesienie ich do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji na Boże Ciało oraz przez całą oktawę, szczególnie ministrantom, dzieciom komunijnym, dziewczętom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim, osobom noszącym chorągwie i pocztom sztandarowym, przygotowującym kolejne ołtarze: szkole, Akcji Katolickiej, rodzinom Słomińskich i Turzyńskich.
  • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na naprawę dachu na kościele parafialnym.
  • Za tydzień przed kościołem, członkowie Szkolnego Koła Caritas, będą zbierać ofiary do skarbonek na wsparcie dla biedniejszych dzieci i na inne cele charytatywne.
  • W piątek przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  • W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele we wtorki i piątki, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej o godz. 9.30.
  • W następną niedzielę, w 13. dzień miesiąca,  po Mszy Św. o godz. 15.00, odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy na to wydarzenie świece.
  • Chętne dziewczęta z klas VII, VI, V, IV lub III zapraszamy do włączenia się w działalność Dziewczęcej Służby Liturgicznej. Papież Franciszek dał możliwości, aby również dziewczęta aktywniej udzielały się przy ołtarzu. Będą mogły np. czytać Pismo Św. i modlitwę powszechną, śpiewać psalm, będą miały specjalne stroje – tuniki i swoje miejsce przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w salce w plebanii we wtorek o godz. 15.30.
  • Mija kolejna 2-letnia kadencja Zarządu naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „VIRTUS”. Wszystkich członków i osoby, które pragną dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na zebranie sprawozdawczo- wyborcze w czwartek, o godz. 19.00, do plebanii.
  • W kwietniu zmarł nasz dotychczasowy organista śp. Zbigniew Burchat. Od czerwca posługę organistowską w naszej wspólnocie będzie pełnić dwoje młodych parafian. Marcelina Kropidłowska chodzi do klasy II Liceum, ukończyła szkołę muzyczną w Kościerzynie i kończy 5-letnie diecezjalne studium organistowskie w Pelplinie. Jakub Machnikowski chodzi do klasy I Liceum, rozpoczyna edukację w szkole muzycznej i studium organistowskim. Życzymy młodym muzykom wielu łask Bożych w pełnieniu tej ważnej funkcji, w uświetnianiu liturgii i rozśpiewywaniu naszej parafii.