Ogłoszenia parafialne 4.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.10.2020

• W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Nasza Wspólnota Miłosierdzia zaprasza wszystkich do kościoła w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.00 na adorację i uwielbienie, na specjalne modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny.
  • W środę będzie wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy członkiniom wspólnoty Żywego Różańca za ubogacanie siebie i naszej parafii systematycznymi modlitwami. Warto, aby podobne Róże Różańcowe tworzyli także mężczyźni oraz dzieci i młodzież. Dzieci komunijne podczas różańca w środę, o godz. 16.00, będą miały poświęcone różańce.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty ekonomicznej, które zostaną przeznaczone na dalsze działania związane z porządkowaniem terenu obok nowej kaplicy przedpogrzebowej.
  • Za tydzień, z okazji Dnia Papieskiego, zbiórka do skarbonek będzie na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające w edukacji uzdolnione dzieci i młodzież z biedniejszych rodzin, a też będzie można złożyć ofiarę na comiesięczną zbiórkę Caritas na rzecz biedniejszych dzieci.
  • W październiku, w kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę X-tka po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do kościoła o godz. 16.00 – będzie odmówiona X-tka różańca i też inne modlitwy. Dzieci wtedy otrzymują specjalne obrazki.
  • Dzieci z klas III zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom.
    Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego.
  • Dziękujemy osobom, które wczoraj pomogły robić porządki na cmentarzu parafialnym. Już w tym tygodniu kontener na śmieci przy cmentarzu parafialnym zostanie przesunięty obok organistówki, Tam już jest specjalna skrzynia do śmieci BIO, do której wrzucajmy kwiaty, liście i ziemię z doniczek. Jest tam też umieszczony stojak z różnymi narzędziami przydatnymi na cmentarzu – które po skorzystaniu należy odnieść z powrotem na miejsce, a też stojak na różnej wielkości znicze (zamiast dobre szkła od zniczy wrzucać do konteneru na śmieci, to można umieszczać na specjalnych półkach, a inne osoby nie muszą kupować całego znicza, lecz same wkłady i korzystać za darmo z ustawionych szkieł.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a też kalendarze na przyszły rok ze zdjęciami św. Jana Pawła II. Należności proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • We wtorek zmarła śp. Teresa Podolska ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w sobotę i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…