Ogłoszenia parafialne 31.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2019.03.31

• Wczoraj odbył się u nas III FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ. Przybyło do nas 11 grup muzycznych, które wyśpiewały piękne piosenki ku czci św. Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej uroczystości: pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki, naszej szkole, przedstawicielom grup parafialnych, sponsorom i różnym wolontariuszom.
  • Dzisiaj rozpoczynamy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Rafała Barcińskiego, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, także księży kleryków Patryka Ważyńskiego i Mariusza Bronka, którzy je przeprowadzą. Przeżyjmy głęboko ten święty czas, przygotowujący nas na godne przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele każdej rodziny mogą jeszcze po Mszy Św. zabrać z tyłu kościoła ulotkę z programem rekolekcji. Dzieci i młodzież szkolna mają swoje spotkania w poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach od 9.00 do 12.00. Młodzież pozaszkolną i dorosłych zapraszamy na Msze rekolekcyjne w te dni, o godz. 18.00. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie do kościoła o 16.30 młodzież przygotowującą się do bierzmowania, a po Mszy o godz. 18.00 będzie w kościele specjalna nauka dla wszystkich rodziców. We wtorek, po Mszy o 18.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a w środę po Mszy o 18.00 nasz rekolekcjonista spotka się w plebanii ze wszystkimi grupami działającymi w naszej parafii. W środę, o godz. 16.00, będzie dodatkowo Msza rekolekcyjna na filii w Starym Bukowcu.
  • Dziękujemy za dary spożywcze złożone w sklepie „Biedronka” na przygotowanie paczek przedświątecznych dla biedniejszych rodzin. Dziękujemy personelowi sklepu za życzliwość. Jeszcze będzie można składać swoje dary w kartonach z logo Caritas umieszczonych we wszystkich sklepach na terenie parafii. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za organizację zbiórek.
  • W ramach działań wielkopostnych dzieci i młodzież składają do specjalnych skarbonek Caritas swoje ofiary jako jałmużnę wielkopostną. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione środki czystości, które zostaną wysłane jako wsparcie do misjonarza pracującego wśród biednych w Papui Nowej Gwinei. Rodzice też mogą dzieciom pomóc zebrać większe środki. W kościele także, przy bocznym ołtarzu, wyłożony jest karton, gdzie parafianie mogą przynosić zakupione środki czystości, które zostaną wysłane na misje.
  • W kwietniu papież prosi o modlitwę w intencji: „za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych”.
  • W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź będzie w kościele od godz. 16.00.
  • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na dalsze działania związane z budową nowej kostnicy. Już został dobudowany przedsionek do kostnicy, a teraz trwają prace kanalizacyjne.
  • W tym tygodniu, ze względu na rekolekcje, biuro parafialne nie będzie czynne.
  • Serdecznie zapraszamy także do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to trudna piesza pielgrzymka, która odbywa się nocą. W naszej diecezji wędrówka rozpocznie się w Dziemianach i będzie prowadzić do sanktuarium we Wielu z piątku na sobotę – z 5 na 6 kwietnia. Z naszej parafii 20 osób, razem z ks. proboszczem i ks. Mariuszem, pójdzie 28 km, a kilka osób nawet 42 km. Zbiórka wszystkich osób przy plebanii w piątek, o godz. 18.30. Jeszcze można w tym tygodniu zapisać się.
  • Za tydzień przed kościołem będzie można zakupić stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarzynach.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania ze Starej Kiszewy organizuje po raz kolejny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Można wziąć udział w kategorii indywidualnej i klasowej: Klasy 0-3, Klasy 4-6, Klasy 7-8 i gimnazjum, Palma rodzinna. Palmy należy przynosić do szkoły do 8 kwietnia.
  • Ze stolika pod chórem można za darmo zabrać kolejny, ciekawy numer czasopisma „DOBRE NOWINY”. Warto zabrać większą ilość i zanieść ludziom starszym i chorym z naszych środowisk. Można też nabyć ze stojaka nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.