Ogłoszenia parafialne 31.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021

• We wtorek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. odprawione będą w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, a na filii w Starym Bukowcu o godz. 18.30. Podczas każdej Mszy Św. poświęcone będą gromnice. Można świece zakupić ze stolika z przodu kościoła – większe po 15 zł., mniejsze po 8 zł.
  • W środę będziemy wspominać w liturgii św. Błażeja – biskupa i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym po każdej Mszy Św., po błogosławieństwie udzielane będzie specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.
  • W piątek będziemy wspominać w liturgii św. Agatę, która w III wieku poniosła śmierć męczeńską za wiarę. Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone w kościele chleb i sól, które będzie można zabrać do domu – by też spełniło się stare powiedzenie: „gdzie święta Agata tam bezpieczna chata”.
  • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na remont dachu na kościele.
  • Za tydzień też będzie zbiórka przed kościołem na wsparcie w odbudowie spalonego przed miesiącem 100-letniego kościoła w małej parafii Kasparus Skórcza.
  • Zakończył się okres kolęd. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować za okazaną życzliwość. Dziękujemy za serdeczną atmosferę w domach u rodzin, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską. Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy przybyli na specjalne Msze w intencji kolejnych wiosek i ulic. Dziękujemy za złożone ofiary na realizację tegorocznego zadania inwestycyjnego – naprawy dachu na kościele. W sumie na ten cel złożono do tej pory kwotę 20 tys. zł. W lutym liczymy, że kilka firm, które były oglądać prace do wykonania, złożą swoje oferty cenowe.
  • W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  • W tym dniu okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.30 do 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
  • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii we wtorek, po wieczornej Mszy świątecznej.
  • W poprzednim roku mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii pięknie zatroszczyli się o piękno kościoła parafialnego (przy ołtarzu głównym i bocznych), poprzez przygotowanie coniedzielnych dekoracji kwiatowych. Poprosimy, aby w tym roku dalej kontynuować taką piękną pracę w kościele.
    W każdym rejonie powinny się znaleźć osoby odpowiedzialne, które na kolejne niedziele miesiąca (a więc np. w soboty) pomogą zrobić dekoracje kwiatowe (korzystając z własnych kwiatów z ogrodów lub po zorganizowaniu jakichś składek na ten cel). Czasami pomocne będą już zrobione dekoracje ślubne lub świąteczne. Przydział zadań w kolejnych miesiącach przesunął się o jeden miesiąc, a więc w kolejnych miesiącach za dekoracje w kościele parafialnym będą odpowiadać mieszkańcy z wyznaczonych rejonów: luty (Chwarzno i Wybudowania (Kozia), marzec (będzie dekoracja wielkopostna), kwiecień (Bartoszylas i Ruda), maj (Foshuta), czerwiec (Stara Kiszewa – ulice Szorca, Wyzwolenia, Osiedle za stadionem, Wybudowania (Kalk), lipiec (Pałubin, Górne Maliki), sierpień (Wygonin, Bożepole i Struga), wrzesień (Stara Kiszewa – ulice Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca), październik (Zamek Kiszewski, Strzelki), listopad (Chwarzenko), grudzień (będzie dekoracja adwentowa), styczeń (będzie dekoracja bożonarodzeniowa). Mieszkańcy Starego Bukowca i Nowego Bukowca od lat troszczą się o piękno dekoracji w kaplicy w Starym Bukowcu. Niech troska o piękno świątyni parafialnej będzie radosnym znakiem zaangażowania w sprawy parafii i szczególnym znakiem naszej wiary.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny nr czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Każda rodzina może też za darmo zabrać wartościowe czasopismo pt. „Dobre Nowiny”, w którym m.in. umieszczone są ciekawe świadectwa wiary różnych znanych osób, różne wiadomości o cudach. Warto, aby w każdym domu obecne były ciekawe czasopisma religijne, zanieśmy je też do sąsiadów i znajomych, szczególnie do ludzi starszych i chorych z naszego otoczenia.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Lehmann ze Starego Bukowca. Pogrzeb odbył się w czwartek i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. W sobotę zmarł śp. Tadeusz Pobłocki z Chwarzenka. Termin pogrzebu rodzina jeszcze ustali. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o 17.45, w niedzielę o 16.00 i w kolejne dni o 17.30. Dobry Jezu…