Ogłoszenia parafialne 3.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019-11-03

• Dzisiaj, o godz. 11.00, odbędą się ZADUSZKI STRAŻACKIE. Będziemy modlić się razem z bracią strażacką o nagrodę nieba dla zmarłych strażaków, ofiarnie służących ludziom.
  • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę ekonomiczną na rzecz dalszych działań związanych z wyposażeniem nowej kaplicy przedpogrzebowej i porządkowaniem obejścia.
  • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • Zadbajmy o porządek na naszych cmentarzach. Na nowym cmentarzu w pobliżu, a na cmentarzu przykościelnym przy organistówce – stoją drewniane skrzynie, do których powinniśmy składać śmieci tzw. BIO. Serdecznie prosimy, aby wiele osób zechciało przejść się kawałek i same kwiaty, ziemię z doniczek oraz gałązki (oczywiście bez elementów plastikowych i szklanych, drutów i wstążek) umieścić w tych skrzyniach, To pomoże zmniejszyć mocno objętość śmieci w kontenerach do wywozu i trochę zmniejszy wielkie koszty.
  • Zbliża się kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę po długich latach zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej ojczyźnie. Zadaniem na dziś każdego z nas jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Parafia nasza, przy współudziale Urzędu Gminy, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie, Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska organizuje bardzo ważne wydarzenia o charakterze patriotycznym. Warto, aby wiele osób – młodszych i starszych – wzięło w nich udział. Trzeba przekazać młodemu pokoleniu dobre tradycje patriotyczne i m.in. zamiłowanie do poezji i pieśni patriotycznej. Parafia nasza organizuje VI MIĘDZYGMINNY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ. Zapraszamy w najbliższą  sobotę do szkoły w Starej Kiszewie, o godz. 11.00. Wystąpi wielu recytatorów – dzieci, młodzież i dorośli –  a także soliści, zespoły muzyczne i chóry. Oprócz miejscowych wykonawców, przyjadą jeszcze artyści z innych środowisk. Chętni do udziału mogą się jeszcze zgłosić do ks. proboszcza do piątku. Szczegóły można przeczytać na plakacie w gablotce przed kościołem.
  • W związku z tym, że w naszej parafii 11. listopada przeżywać będziemy odpust, to obchody Święta Niepodległości odbędą się u nas już w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich za tydzień na Mszę Św. o godz. 15.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, przedstawicieli władz, wszystkich instytucji, kombatantów, stowarzyszeń i mieszkańców wszystkich wiosek. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków.
    Po Mszy Św. uroczyście przemaszerujemy do szkoły na Akademię Niepodległościową. Tam m.in. uczniowie przedstawią inscenizację patriotyczną, wystąpią laureaci Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, a też wszyscy będziemy mogli pośpiewać piękne polskie pieśni patriotyczne. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby już w tym tygodniu wywiesić przed domem.
  • 11 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie odpust ku czci patrona – św. Marcina. Sumę Odpustową odprawi ks. Wiesław Szuca – dyrektor Collegium Marianum w Pelplinie.
  • Jeszcze do jutra trwa zbiórka darów organizowana przez Szkolne Koło Caritas na wsparcie dla misjonarza pracującego w Papui Nowej Gwinei. Można przynosić różne środki czystości, szczoteczki do zębów, pasty, mydła, mogą być również nieużywane telefony komórkowe, małe sprzęty elektroniczne. Dary można składać w kościele przy bocznym ołtarzu.
  • Tydzień temu odbywała się zbiórka dobroczynna przed kościołem na rzecz chorej 3- miesięcznej Tosi Schulz ze Starogardu Gdańskiego. Zebrano kwotę 2085 zł., za którą rodzina serdecznie dziękuje.
  • Serdecznie zapraszamy do obejrzenia słynnego i ciekawego filmu
    „Nieplanowane”, o którym sam w-ce prezydent Stanów Zjednoczonych mówił, że zmienił on myślenie Amerykanów. Bohaterką jest Abby Johnson, która była kierowniczką kliniki aborcyjnej w Teksasie, odpowiedzialną za śmierć ponad 20 tys. dzieci. Kiedy sama zobaczyła przez ultrasonograf
    jak dziecko w łonie matki broni się przed aborcją, to się nawróciła i dzisiaj broni życia dzieci. W różnych państwach ten film jest zakazany lub blokowany. My będziemy mogli obejrzeć ten film w kinie REMUS w Kościerzynie, w czwartek, 7 listopada, o godz. 17.30. Zapisywać się już można w biurze parafialnym lub w zakrystii na wyjazd specjalnym autokarem, o godz. 16.30, z parkingu przed plebanią. Koszt biletu i przejazdu to 20 zł.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism diecezjalnych „Pielgrzym” oraz dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • Z przodu kościoła można nabyć książeczkę – Modlitewnik za zmarłych – w cenie po 5 zł. Niech służy szczególnie w miesiącu listopadzie, ale też i przez cały rok.
  • Czterech parafian zmarło w ostatnich dniach. W piątek zmarł śp. Paweł Konopacki ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 11.30. Różańce w nowej kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o 16.00, w poniedziałek i wtorek o 17.30 oraz w środę o 10.30. W piątek zmarł także sp. Łukasz Kubisz ze Starej Kiszewy. O terminie pogrzebu rodzina jeszcze poinformuje. Różańce będą odmawiane w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o 17.00 – a w kolejne dni do pogrzebu o godz. 18.30. W sobotę zmarł śp. Henryk Borkowski z Chwarzna. Pogrzeb będzie w środę o 13.00. Różańce w niedzielę o 18.00, w poniedziałek i wtorek o 19.30 oraz w środę o 12.15. W sobotę zmarł śp. Stanisław Lamczyk z Bartoszegolasu. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Różańce w świetlicy w Bartoszymlesie w niedzielę i w poniedziałek o 18.00 oraz w kaplicy we wtorek o 12.00. Dobry Jezu….