Ogłoszenia parafialne 28.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019

• W I-szy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi od godz. 15.00 do godz. 16.00, szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły I. Komunię Św.
  • W przyszłą niedzielę będzie tzw. Kolekta ekonomiczna na dalsze działania związane z budową kostnicy. Aktualnie robiony jest podjazd do pomieszczeń z chłodniami. Położone też zostaną płyty na placu przed kostnicą do przejazdu samochodów po śmieci cmentarne. Polecamy te działania ofiarności wszystkich. Dziękujemy panu Ryszardowi Rosławskiemu za pomalowanie figury Chrystusa przed kostnicą.
  • W miesiącu sierpniu, papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji:
    „aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.
  • W tej intencji będzie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, o godz. 9.30.
  • Miesiąc sierpień jest co roku miesiącem trzeźwości. Chętne osoby będą mogły wpisać się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości. Warto wzbudzić silne postanowienia abstynencji, aby ustrzec siebie i innych członków swojej rodziny od tragedii alkoholizmu. Warto pokazać, że napoje alkoholowe, a także tytoń nie są potrzebne, aby wykazać się dorosłością – lecz odpowiedzialna i przyzwoita postawa.
  • Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w lipcu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Starej Kiszewy (z ulic Tysiąclecia, Zamkowej, Kościelnej, Konarzyńskiej, Kościerskiej, Polnej, Łąkowej, Partyzantów i 6 Marca). Poprosimy o zrobienie w sierpniu dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Zamku Kiszewskiego i Strzelek. Z pewnością też młode pary od 4 ślubów w sierpniu pomogą zrobić ładne dekoracje.
  • W środę ks. proboszcz, razem z ks. Mariuszem i 4-ką parafian, udaje się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Będziemy pamiętać w modlitwie o całej wspólnocie parafialnej. Jeden z księży będzie wracał z pielgrzymki na niedziele, by pomóc w posłudze parafialnej ks. Dariuszowi, a później będzie doganiał samochodem grupę pielgrzymkową. W związku z tym, gdyby były jakieś dodatkowe osoby, które chciałyby chociaż kilka dni powędrować, to jeszcze prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Całą drogę pielgrzymkową będzie też kroczył z pielgrzymami z naszej diecezji ks. bp Arkadiusz Okroj.
  • Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św., odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących, aby szczęśliwie i bezpiecznie wędrowali. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata, aby przez zakup pojazdów mogli docierać do ludzi zamieszkujących dalekie miejscowości. Każdy kierowca otrzyma specjalną KARTĘ KIEROWCY CHRZEŚCIJANINA, którą warto wozić w swoim samochodzie.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym”, a dla dzieci „Mały Pielgrzym”. Należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.