Ogłoszenia parafialne 26.07.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

• Dzisiaj, we wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP – składamy serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom, aby cieszyli się zdrowiem i szacunkiem ludzi, aby Pan Bóg hojnie błogosławił na długie lata życia.
  • W przyszłą niedzielę będzie tzw. Kolekta ekonomiczna na dalsze działania związane z uporządkowaniem terenów dookoła nowej kaplicy przedpogrzebowej. Aktualnie kładziona jest kostka obok organistówki, gdzie później zostaną przeniesione kontenery na śmieci cmentarne. Polecamy te działania ofiarności wszystkich.
  • W miesiącu sierpniu, papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji: „za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny”.
  • W tej intencji będzie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30.
  • W poniedziałek zapraszamy do kościoła, o godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II będziemy mieli okazję lepiej zapoznać się z jego nauczaniem i modlić się za jego wstawiennictwem.
  • W związku z pójściem na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy, to ks. proboszcz odwiedzi chorych z comiesięczną posługą sakramentalną już w najbliższy czwartek od godz. 8.00, a ks. Mariusz w I-szy piątek miesiąca.
  • Miesiąc sierpień jest co roku miesiącem trzeźwości. Chętne osoby mogą wpisać się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy bocznym ołtarzu. Warto wzbudzić silne postanowienia abstynencji,
    aby ustrzec siebie i innych członków swojej rodziny od tragedii alkoholizmu. Warto pokazać, że napoje alkoholowe, a także tytoń nie są potrzebne, aby wykazać się dorosłością – lecz odpowiedzialna i przyzwoita postawa.
  • Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w lipcu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Wygonina, Bożegopola i Strugi. Poprosimy o zrobienie w sierpniu dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Starej Kiszewy (z ulic Tysiąclecia, Zamkowej, Kościelnej, Konarzyńskiej, Kościerskiej, Polnej, Łąkowej, Partyzantów i 6 Marca).
  • Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św., odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących, aby szczęśliwie i bezpiecznie wędrowali. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata, aby przez zakup pojazdów mogli docierać do ludzi zamieszkujących dalekie miejscowości. Każdy kierowca otrzyma specjalną KARTĘ KIEROWCY CHRZEŚCIJANINA, którą warto wozić w swoim samochodzie.
  • Dzisiaj nasz Parafialny Klub Sportowy VIRTUS zaprasza wszystkich na Rodzinną Integrację Sportowo – Rekreacyjną. Można zorganizować 3-osobowe drużyny rodzinne lub złożone z innych osób, które będą brały udział w tzw. podchodach po lesie, a też w różnych konkurencjach rekreacyjnych. Dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek oraz nagrody, a też będzie okazja pośpiewać wspólnie piosenki przy gitarze. Zapraszamy więc do udziału dzieci, młodzież i starszych. Zbiórka będzie w Domu Dziennego Pobytu „Senior +” (w dawnej szkole) w Wygoninie, o godz. 14.00.
  • Dnia 15 sierpnia, w setną rocznicę CUDU NAD WISŁĄ, odbędą się w naszej parafii uroczystości patriotyczne. Odprawiona zostanie Msza Św. w intencji poległych za wolność rodaków oraz o błogosławieństwo Boże dla ojczyzny. Po Mszy Św. odbędzie się w kościele koncert fortepianowy, na którym zostaną przedstawione utwory klasyczne i patriotyczne. Na koniec zostanie poświęcony obok kaplicy przedpogrzebowej kamień z płytą pamiątkową ku czci ofiar Katynia i Smoleńska , a także posadzone zostaną 4 dęby pamiątkowe, m.in. ku czci oficerów zabitych pod Katyniem, a pochodzących z terenu naszej gminy.
  • W tym roku nasze Dożynki Parafialne, ze względu na koronawirusa, ograniczone będą tylko do uroczystej Mszy Św. oraz koncertu – nie będzie więc festynu. Na Mszę dziękczynną za tegoroczne plony zapraszamy w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 16.00. Poprosimy, aby na ten dzień wieniec żniwny przygotowało sołectwo Stara Kiszewa. Ponadto wszystkie sołectwa z parafii poprosimy o przygotowanie darów ofiarnych, które delegacje przyniosą do ołtarza – później one zostaną przekazane do ośrodków dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście, wcześniej życzymy rolnikom, aby owocnie zebrali tegoroczne plony, przy dobrej pogodzie i bezpiecznej pracy.
  • Jedna z mam chce przekazać dla potrzebującej rodziny z małym dzieckiem wózek, łóżeczko z materacem, ubranka dla dziewczynki i inne rzeczy. Chętni mogą zgłosić się do plebanii.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „ W Rodzinie” oraz „Pielgrzym”. Należności proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.