Ogłoszenia parafialne 25.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020

• W ostatnią niedzielę października przeżywamy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Chcemy pamiętać w modlitwie o budowniczych tej świątyni i o wszystkich, którzy przez lata troszczyli się o jej piękno. Pamiętajmy o obowiązku troski naszego pokolenia o piękno i świętość tego miejsca, by kościół był dalej szczególnym miejscem jednoczącym ludzi z Bogiem i ludzi pomiędzy sobą.
  • Początek listopada skłania nas wszystkich do zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego. Staniemy nad mogiłami bliskich zmarłych, pragnąc im podziękować za dobro od nich otrzymane i wyprosić dla nich, poprzez modlitwę, łaskę życia w niebie. Zadbajmy o porządki na grobach naszych bliskich zmarłych. Śmieci BIO zanośmy do specjalnych skrzyń drewnianych. Pomóżmy zadbać o groby, którymi już nikt się nie opiekuje. Prosimy o zgłoszenie do ks. proboszcza starych miejsc pochówku różnych ludzi w miejscach znajdujących się poza cmentarzami. Warto te miejsca też uszanować i o nie zadbać.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte przed południem będą w porządku niedzielnym.
    Po Mszy Św., o godz. 13.30, udamy się na cmentarze (najpierw przy kościele, a potem na nowy), aby nad grobami bliskich odprawić stosowne nabożeństwo. Ta Msza Św., o godz. 13.30, będzie Mszą Zbiorową,
    w intencji wszystkich zmarłych parafian, szczególnie tych, o których chcemy pamiętać poprzez wypisanie na kartkach. Wypisane kartki z nazwiskami zmarłych można jeszcze przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Nie będzie w tym dniu Mszy na filii i o 15.00. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.
  • Już za tydzień będą odczytywani zmarli, których nazwiska są umieszczone na kartkach przyniesionych do biura parafialnego w tych dniach. Wszystkich prosimy o godne zachowanie na tym poświęconym miejscu.
  • W Dzień Zaduszny, 2 listopada, będziemy modlić się w intencji naszych bliskich zmarłych, wypraszając dla nich nagrodę życia wiecznego. Zapraszamy na Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, a także na filii o 18.30.
  • W związku z rozszerzaniem się epidemii postarajmy się odwiedzać cmentarze o różnych porach, w różne dni, aby nie gromadzić się w zbyt gęstej ilości przy grobach, nośmy maski i zachowujmy właściwy dystans. Zainteresujmy się osobami starszymi i samotnymi z naszego sąsiedztwa, czy nie zrobić im zakupów lub pomóc w jakiś inny sposób. Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą zgłosić się do ks. proboszcza i z pewnością członkowie grup przyparafialnych chętnie pomogą.
  • We wtorek zapraszamy do kościoła na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30. Będzie okazja pomodlić się o ustanie epidemii koronawirusa i w różnych innych intencjach. Modlitwy poprowadzi Wspólnota Miłosierdzia.
  • Kolekta ekonomiczna za tydzień przeznaczona będzie na dalsze działania związane z porządkowaniem terenu dookoła nowej kostnicy.
  • W listopadzie papież prosi o modlitwę w intencji: „aby postęp techniczny w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia”.
  • Szkolne Koło Caritas po raz kolejny organizuje zbiórkę darów na wsparcie dla misjonarza pracującego w Papui Nowej Gwinei. Można przynosić różne środki czystości, szczoteczki do zębów, pasty, mydła, mogą być również nieużywane telefony komórkowe, małe sprzęty elektroniczne. Akcja trwa do 4 listopada – dary można składać w kościele przy bocznym ołtarzu z przodu.
  • W sobotę, w wieczór poprzedzający uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH zachęcamy dzieci i starszych do przebrania się za różne postacie świętych i błogosławionych. Zapraszamy do kościoła na Mszę Św., o godz. 17.00. Po niej nastąpi podsumowanie konkursu na najładniejsze przebranie, wręczenie nagród i słodkości dla dzieci oraz zaniesiemy też świece przed pomnik św. Jana Pawła II.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Chwarzenka za przygotowanie pięknych dekoracji kwiatowych w październiku. Poprosimy o udekorowanie ołtarzy w listopadzie parafian z Chwarzna i Wybudowań (Kozia).
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”, w  którym m.in. jest ciekawa historia o młocie św. Marcina, który znajduje się w Holandii. Ma być on pamiątką po patronie naszej parafii, którym rozbijał pogańskie świątynie i posągi bożków, walczył ze złem. Warto zabrać za darmo większą ilość i zanieść osobom chorym oraz starszym z naszych środowisk.