Ogłoszenia parafialne 25.04.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2021-04-25

• Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Pragniemy szczególnie oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30. Zadbajmy o piękno przydrożnych krzyży i kaplic.  Ze względu na epidemię w tym roku nie powinno być modlitw zbiorowych przy figurach, ale pomódlmy się w gronie swojej rodziny.
  • W maju papież prosi o modlitwę w intencji: „aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami”. W tej intencji pomodlą się w następną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30 członkinie Żywego Różańca.
  • W maju będziemy przeżywać ważne uroczystości państwowe i religijne. Postarajmy się wszyscy wywiesić przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. W miesiącu maryjnym możemy też wywiesić flagi biało – niebieskie, a w związku z różnymi uroczystościami nawiązującymi do św. Jana Pawła II – także flagi żółto – białe. Niech nawet takie znaki będą dla nas umacniające w czasie epidemii.
  • We wtorek przypada 7. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Będzie okazja pomodlić się za wstawiennictwem naszego patrona, a też zapoznać się z nauczaniem papieża podczas kolejnych pielgrzymek do ojczyzny.
  • W sobotę przypada w liturgii wspomnienie św. Józefa Robotnika. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00 w intencji o blog. Boże dla mężczyzn z parafii. Św. Józef ogłoszony został przez papieża Franciszka patronem roku – pomódlmy się więc razem za ojców, mężów, synów, aby godnie realizowali swoje zadania życiowe.
  • Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na ćwiczenia do kościoła w poniedziałek i w piątek o 15.30. W sobotę dzieci będą miały próbną spowiedź – o godz. 9.00 klasa IIIa oraz dzieci ze Starego Bukowca, a o godz. 9.45 klasa IIIb.
  • Dziękujemy mieszkańcom Bartoszegolasu i Rudy za piękne udekorowanie ołtarzy w kościele w miesiącu kwietniu. W maju poprosimy o to mieszkańców Foshuty.
  • Kończy się tydzień biblijny. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła zabierać ze stolika z boku kartki z cytatami biblijnymi. Z pewnością każdy znajdzie w nich pomocne wskazówki, jak godnie ułożyć swoje życie, jak zrozumieć różne trudne sprawy, jak polepszyć swoje relacje wobec Boga i ludzi.
  • Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii, szkole katolickiej czy innej instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym – poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu.  W naszej parafii adres mailowy osoby pierwszego kontaktu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  • Ze stolika pod chórem można zabrać za darmo nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”. Warto zabrać większą ilość i zanieść do ludzi starszych i samotnych z naszego otoczenia.
  • W piątek odbył się w naszej parafii pogrzeb śp. Wandy Brunieckiej z Okoninek. W minionym tygodniu zmarł w wieku 82 lat śp. ks. kanonik Józef Lipski, pochodzący ze Starej Kiszewy. Przez wiele lat był proboszczem w Grudziądzu i tam został pochowany. Dobry Jezu…