Ogłoszenia parafialne 24.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
(WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE) – 2020-05-24

• Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Św. Nowennę przed tą Uroczystością odmawiamy – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 11.00.
• Wspólnotę św. o. Pio oraz wszystkich jego sympatyków zapraszamy na wspólną modlitwę przez internet w dniu jego urodzin. W poniedziałek o godz. 20.00 rozpocznie się bezpośrednia transmisja. Link do niej jest podany na stronie internetowej Grupy Modlitwy Ojca Pio – Głos Ojca Pio.
• We wtorek przypada Dzień Matki. Podziękujmy serdecznie naszym mamom za ich trud i poświęcenie, za wiele dobra, które przekazują lub przekazywały swoim dzieciom.
• Wczoraj w Pelplinie 9 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Modlimy się za tych młodych kapłanów, a także o nowe powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Pod koniec maja i na początku czerwca kapłani z parafii odprawią swoje dziękczynne Msze jubileuszowe w rocznicę swoich święceń – ks. proboszcz 30., ks. Dariusz 25., a ks. Mariusz 15.
• Już nasza ojczyzna wraca do właściwego rytmu życia jak przed epidemią. Otwierane są różne zakłady pracy, w kościołach coraz więcej osób, już grupy dzieci pojawiają się w szkołach. W związku z tym pierwsza grupa chętnych dzieci – a na razie zgłosiło się 19 osób – będzie miała w naszej parafii I Komunię Św. dnia 14 czerwca. Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie do kościoła w piątek, po Mszy wieczornej.
• W sobotę zmarł śp. Władysław Dolny ze Strugi. Termin pogrzebu rodzina później poda. Różańce w kościele w niedzielę o 16.00 oraz w kolejne dni po Mszy Św. wieczornej. Dobry Jezu …