Ogłoszenia parafialne 23.08.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020-08-23

• W środę przypada w liturgii Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy do kościoła parafialnego na Msze świąteczne o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. W tych dniach na Jasną Górę przybędą pieszo kolejne pielgrzymki z całej Polski. Dziękujemy 7 parafianom, którzy w tym roku dzielnie maszerowali do Częstochowy.
• W najbliższą sobotę odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostanie złożony wieniec – przyniesie go delegacja rolników ze Starej Kiszewy. Chleby dożynkowe i kosze z owocami mogą przynieść w procesji do ołtarza przedstawiciele wszystkich sołectw z naszej parafii. W poprzednich latach uczciliśmy ciężką pracę rolników zorganizowaniem festynu, ale w tym roku przez epidemię ta forma będzie ograniczona. Po Mszy Św., na placu przed plebanią, będziemy mieli okazję posłuchać koncertu zespołu „W STARYM STYLU” ze Skarszew. Muzycy zaprezentują popularne przeboje polskie i zagraniczne.
• Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na wsparcie dla poszkodowanych ludzi w Bejrucie. Zebraliśmy kwotę 1100 zł.
• Dzisiaj będziemy mogli złożyć do skarbonek ofiary na wsparcie dla 1,5- rocznego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Choruje on na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebna jest ogromna kwota ponad 9 mln złotych. Rodzina i przyjaciele bardzo się starają zdobyć tę kwotę. Pomóżmy wszyscy uratować życie Olkowi.
• W czwartek, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
• Nasz Parafialny Klub Sportowy „VIRTUS” zaprasza chętne osoby do udziału w SPŁYWIE KAJAKOWYM PO RZECE WIERZYCY. Będzie okazja, aby radośnie przeżyć zakończenie wakacji. Wypłyniemy w następną niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 13.00, z przystani w Bartoszymlesie, a zakończymy w Górnych Malikach, gdzie będzie spotkanie integracyjne przy ognisku. Koszt od 1 osoby – 35 zł. Chętni mogą zgłosić się do biura parafialnego, do czwartku. Oczywiście, mogą się zgłosić tylko osoby zdrowe i przestrzegające zasad epidemiologicznych. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć tylko pod opieką dorosłych.
• W dniach 5 i 6 września odbędzie się autokarowa pielgrzymka rolników do Częstochowy, Lichenia i Gidli. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętni mogą zgłosić się do pani Szachta z Pałubina. Z grupą pojedzie ks. Dariusz.
• Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
• W środę zmarł śp. Zbigniew Kurszewski ze Strzelek. Pogrzeb był w sobotę i został pochowany na nowym cmentarzu. Dobry Jezu …