Ogłoszenia parafialne 23.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

• Do czwartku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych będą procesje eucharystyczne, a w czwartek poświęcone zostaną zielone wianki – poprosimy o przyniesienie ich do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji na Boże Ciało oraz przez całą oktawę, szczególnie ministrantom, dzieciom komunijnym, dziewczętom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim, osobom noszącym chorągwie i pocztom sztandarowym, przygotowującym kolejne ołtarze: szkole, Akcji Katolickiej, rodzinom Słomińskich i Turzyńskich, a także dbającym o porządek strażakom, policjantom i straży gminnej.
  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
  • W czwartek zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
  • W okresie wakacyjnym – podobnie jak w poprzednich latach – nie będzie w kościele Mszy w niedziele o godz. 15.00, natomiast Msza z liturgią niedzielną będzie też w kościele parafialnym w soboty, o godz. 17.00 oraz na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
  • W niedzielę, 7 lipca, od godz. 13.00, zapraszamy na kolejny PARAFIALNY SPŁYW KAJAKOWY. Wypłyniemy z Bartoszegolasu i popłyniemy naszą rzeką Wierzycą ok. 14 km do Górnych Malik. Zapisywać się można w biurze parafialnym. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć w kajaku tylko pod opieką dorosłej osoby. Spływ zakończymy ogniskiem z kiełbaskami obok posesji Bączek. Koszt udziału od 1 osoby to 35 zł.