Ogłoszenia parafialne 22.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

• Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej jeszcze we wtorek, od 14.00 do 15.00, szczególnie osoby, które przyjechały z zagranicy lub z internatów.
  • Przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy we wtorek od Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego szczególnego w roku wieczoru. Przeczytajmy w naszych domach fragment Ewangelii wg św. Łukasza (rozdział II) – o narodzeniu Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem przebaczmy sobie wszelkie pretensje i rozpocznijmy nowy etap życzliwego współżycia w rodzinie.
    Nie zapomnijmy też o odwiedzeniu lub zaproszeniu osób chorych, biednych i samotnych. Nie ograniczmy się tylko do symbolicznego, wolnego miejsca przy stole. Warto podtrzymać w naszych domach starą tradycję: zachowajmy post jakościowy i powstrzymajmy się od potraw mięsnych. Oczywiście, nie powinien też, pod żadną postacią, pojawić się alkohol na stole.
  • Wieczorna Msza wigilijna zostanie odprawiona w kaplicy w Starym Bukowcu o godz. 22.00.
  • Pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 24.00, odbędzie się nabożeństwo adwentowe. Zajmujmy na Pasterce (i podczas innych Mszy Św.) miejsca bliżej ołtarza, aby wszyscy mogli wejść do kościoła i w pełni przeżywać Mszę Św.
  • W I-sze Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i o 15.00. Natomiast w II-gie Święto, porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.
  • W II Święto, po Mszy Św. o godz. 11.00, zapraszamy dzieci na nabożeństwo przy żłóbku. W tym dniu w liturgii będziemy przeżywać Święto – św.    Szczepana (pierwszego męczennika).
  • W piątek zapraszamy na Apel Jasnogórski do kościoła, o godz. 21.00.
  • W piątek przeżywać będziemy w liturgii Święto św. Jana (apostoła i ewangelisty), w sobotę Święto Św. Młodzianków (męczenników), a w następną niedzielę Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpocznie się w naszej parafii od soboty 28 grudnia. Szczegółowy plan zostanie podany w I Święto.
  • W tym tygodniu biuro parafialne nie będzie czynne.
  • Przypominamy, iż organizowany jest w naszej parafii Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną. Potrwa od Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli. Udekorujmy nasze domy i posesje różnymi światełkami, aby sympatyczniej i piękniej zrobiło się w naszych miejscowościach. Twórcy najlepszej dekoracji otrzymają od ks. proboszcza nagrodę 200 zł.
  • W okresie Adwentu odbyły się różne konkursy dla dzieci i młodzieży.
    W konkursie dekanalnym „Anioły są wśród nas” – II miejsca w swoich kategoriach zdobyli Paulina Filipkowska, Aleksander Muchowski i Maja Rozgońska – III miejsca zajęli Kornelia Jarzemska i Zuzanna Lewandowska. W konkursie dekanalnym na Wykonanie Szopek Bożonarodzeniowych III miejsca zdobyli Maja i Olivier Rozgońscy. Gratulujemy tych osiągnięć, bo prac było bardzo dużo z różnych szkół i parafii.
  • Dnia 6 stycznia pragniemy zorganizować po raz pierwszy w naszej parafii Orszak 3 Króli, a też odbędzie się wtedy KONCERT KOLĘD. Chętne do udziału grupy muzyczne proszone są o zgłoszenie do ks. proboszcza. Podczas Koncertu przedstawią po 3 utwory.
  • W biurze parafialnym i w zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki, które wcześniej roznosił po wszystkich rejonach p. Organista, ale niektórych rodzin nie zastał.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „W Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • Z przodu kościoła można nabyć książeczki pt.: „Bóg się rodzi”, w których przedstawione są m.in. różne zwyczaje świąteczne oraz znane kolędy. Koszt 1 sztuki to 8 zł.
  • W piątek zmarł śp. Bronisław Rulewski z Dolnych Malik. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00. Różańce w sobotę i w niedzielę o godz. 18.00 w świetlicy w Pałubinie oraz w poniedziałek o godz. 10.00 w kaplicy przedpogrzebowej. Dobry Jezu…