Ogłoszenia parafialne 2.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2021-05-02

• Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Cieszymy się, że powoli ustaje epidemia i są różne poluzowania społeczne. Także trochę zwiększa się ilość osób, które mogą przybywać na nabożeństwa do kościoła. Można też gromadzić się na zewnątrz, oczywiście zachowując odpowiedni dystans – dlatego zachęcamy, aby spotykać się przy figurach przydrożnych na wspólnych wieczornych nabożeństwach majowych. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 9.30. W maju dalej będą – w niedziele i święta – dodatkowe Msze Św. o godz. 12.30.
  • Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas tzw. Kolekty ekonomicznej, które zostaną przeznaczone na naprawę dachu na kościele. Aktualnie zbierana jest dokumentacja potrzebna do zdobycia zgody na działania od wojewódzkiego konserwatora zabytków.
  • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła CARITAS będą zbierać do skarbonek na cele dobroczynne.
  • W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Jest to dzień wolny od pracy. Msze Św. będą w porządku niedzielnym. W tym dniu, o godz. 12.30, będzie Msza odpustowa w kaplicy filialnej w Starym Bukowcu. Kazania wygłosi ks. dr Wojciech Węckowski z Pelplina – dyrektor wydawnictwa diecezjalnego i czasopisma „Pielgrzym”.
  • We wtorek  przypada wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom i druhnom z terenu naszej parafii za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe. Dobrze, że aktywnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i są chętni, by dalej służyć ludziom w kolejnych latach.
  • Prosimy, aby przypilnować po wypaleniu zgaszenia zniczy nagrobnych. W ostatnim czasie paliły się kontenery na śmieci przy obu cmentarzach. Dziękujemy strażakom za ugaszenie pożarów.
  • W czwartek będziemy przeżywać w liturgii Święto świętych Filipa i Jakuba Młodszego (apostołów), a w sobotę Uroczystość św. Stanisława (biskupa i męczennika).
  • Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w najbliższy piątek od godz. 8.00. W I-szy piątek miesiąca będzie  także okazja do spowiedzi od  godz. 15.30.
  • Dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszamy na ćwiczenia w kościele we wtorek i w czwartek o godz. 15.30. Dzieci komunijne oraz członków ich rodzin zapraszamy do spowiedzi w piątek od 15.30 lub w sobotę od 15.00 do 17.00.
  • W przyszłą niedzielę, 34. dzieci z klasy III przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. W związku z ograniczeniami epidemicznymi, podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 11.00, miejsca w środku kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci oraz dla 3 osób z każdej rodziny. Inne osoby zapraszamy na inne godziny mszalne (z dodatkową też o 12.30). Msza, o godz. 9.30, rozpocznie się o pół godziny wcześniej – czyli o godz. 9.00 – ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 16.00.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy nr czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Janusz Folborski ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w parafii Niedamowo. W sobotę zmarł śp. Kazimierz Dąbrowski z Bożegopola. Dziękujemy mu serdecznie za długoletnie działanie w radzie parafialnej. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różańce w kościele w niedzielę i w poniedziałek o godz. 16.00, we wtorek o godz. 17.30 oraz w środę o godz. 10.00. Dobry Jezu …