Ogłoszenia parafialne 24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2019.03.24

• W poniedziałek, na 9 miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to też zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Św. z kazaniami będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Zapraszamy wielu parafian w poniedziałek, na Mszę Św. o godz. 17.00, aby podjąć Dzieło Duchowej Adopcji. Przez codzienną modlitwę, która trwa przez 9 miesięcy (a więc tyle co rozwój w brzuchu mamy), można wspierać dziecko, którego życie jest zagrożone, a też mamę (a także ojca i inne osoby), by zawsze chroniły życie swoich dzieci i dały im szansę przyjścia na świat. W dzisiejszych czasach, gdy wielu ludzi chce odebrać prawo do życia niektórym poczętym dzieciom, to obrońców życia powinno być wielu. Chętni do adopcji mogą zabrać ze stolika pod chórem specjalne deklaracje, które wypisane przyniosą do kościoła na wieczorną Mszę. Osoby chętne do duchowej adopcji przynoszą też do kościoła świece.
  • W ramach działań wielkopostnych dzieci i młodzież składają do specjalnych skarbonek Caritas swoje ofiary jako jałmużnę wielkopostną. Za zebrane środki zostaną zakupione środki czystości, które zostaną wysłane jako wsparcie do misjonarza pracującego wśród biednych w Papui Nowej Gwinei. Rodzice też mogą dzieciom pomóc zebrać większe środki.
  • W okresie przed Świętami Wielkanocnymi Caritas Polska wraz z siecią sklepów BIEDRONKA organizują zbiórkę żywności dla biednych rodzin. Nasz Parafialny Zespół Caritas oraz Szkolne Koło Caritas również zorganizują taką zbiórkę w BIEDRONCE w Starej Kiszewie, a zebrane dary pragną przeznaczyć na paczki świąteczne dla biedniejszych rodzin, a także na wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych.  Zbiórka odbędzie się najbliższy piątek oraz w sobotę, 29 i 30 marca. Również w innych sklepach spożywczych na terenie naszej parafii ustawione zostaną kartony z logo Caritas, gdzie można składać swoje dary świąteczne dla biedniejszych osób.
  • Członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz osoby pragnące dołączyć do tej dobroczynnej wspólnoty zapraszamy na spotkanie do plebanii we wtorek, o godz. 17.30.
  • Ministrantów zapraszamy na spotkanie do plebanii w poniedziałek, po Mszy wieczornej.
  • Młodzież pragnącą działać w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, zapraszamy na spotkanie do plebanii we wtorek po Mszy wieczornej.
  • Członków Wspólnoty Miłosierdzia zapraszamy na spotkanie do plebanii w środę, o godz. 17.30.
  • W środę, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na comiesięczny Apel Jasnogórski.
  • Za tydzień rozpoczynamy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Nauki głosić będzie ks. dr Rafał Barciński – ojciec duchowny w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz 2 kleryków. Przeżyjmy głęboko ten święty czas, przygotowujący nas na godne przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele każdej rodziny mogą po Mszy Św. podejść do przodu i zabrać ulotkę z programem rekolekcji.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W naszej diecezji wędrówka rozpocznie się w Dziemianach i idziemy nocą do sanktuarium we Wielu (trzema trasami do wyboru: 28 km, 42 km lub 55 km) z 5 na 6 kwietnia. Zainteresowani mogą zabrać ulotkę ze stolika z tyłu kościoła, a też prosimy o szybkie zgłoszenie się do ks. proboszcza w tym tygodniu po bliższe informacje.
  • W kwietniu mija już 5 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. W naszej parafii będziemy mogli to uczcić w sposób szczególny – organizując III FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ – jest to wydarzenie ogólnopolskie. Z zaproszenia skorzystało 12 grup – zespołów oraz chórów dziecięcych i młodzieżowych z diecezji pelplińskiej i gdańskiej. Warto, aby wszyscy parafianie licznie przybyli do naszej gminnej hali w najbliższą sobotę, o godz. 11.00. Samych gości śpiewających w grupach przybędzie do nas blisko 300 osób. W czasie tego Festiwalu, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie nagrywana płyta z piosenkami o św. Janie Pawle II, którą później będzie można nabyć. Podziwiajmy utalentowanych młodych ludzi, którzy z serca chcą wyśpiewać swoją miłość do świętego papieża, a też sami okażmy wdzięczność naszemu wielkiemu rodakowi – poprzez obecność na tym Festiwalu i życie według jego wskazówek, które pozostawił swoim rodakom podczas pielgrzymek do ojczyzny. Przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych zapraszamy na zebranie organizacyjne przed Festiwalem do plebanii, we wtorek, o godz. 17.30.
  • Nadeszła już kalendarzowa wiosna. Rolnicy rozpoczynają już prace polowe. W tym okresie mamy wiele okazji, aby zadbać o porządki. Uporządkujemy nasze dusze poprzez dobrze przeżytą spowiedź wielkopostną. Postarajmy się także zadbać o porządki przy naszych posesjach i w miejscach publicznych. Milej mieszka się w otoczeniu, gdzie wszyscy troszczą się wszechstronnie o porządki i estetykę dookoła siebie. Piękny przykład porządkowego zaangażowania pokazała wczoraj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas oraz ministranci, którzy oczyścili tereny dookoła kościoła, plebanii i cmentarza, m.in. ze śmieci i gałęzi.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.