Ogłoszenia parafialne 28.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021

• Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00.
  • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na naprawę dachu na kościele.
  • W związku z przedłużaniem się stanu epidemicznego i ograniczeniem także miejsc w kościołach, to informujemy, że w każdą niedzielę, do Świąt Zmartwychwstania, będzie dalej odprawiana dodatkowa Msza Św. w kościele o godz. 12.30. Przypominamy o obowiązku noszenia masek.
  • W marcu papież prosi o modlitwę w intencji: „abyśmy przeżywali sakrament pokuty i pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się niekończonym miłosierdziem Bożym”.
  • W I-szy piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  • W I piątek miesiąca spowiedź św. będzie od godz. 15.30, przy wystawionym Najśw. Sakramencie. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas IV i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • W sobotę, o godz. 9.00, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie do plebanii.
  • Wszyscy obecni w kościele mogą od ministrantów z tyłu kościoła zabrać karteczkę z jakimś cytatem biblijnym. Warto przez tydzień przemyśleć, jaką wskazówkę dla mnie Pan Bóg przesyła w tym fragmencie Pisma Św. Z pewnością będzie to pomoc, aby porządkować swoje życie w okresie Wielkiego Postu.
  • Dzisiaj mamy kolejną okazję, aby wesprzeć w leczeniu chore dziecko. Chętni będą mogli, przy wyjściu z kościoła, złożyć swój dar lub zakupić ciasto na kiermaszu dla chorej Oli Dzienniak ze Studzienic k. Kalisk. Skończyła ona roczek, choruje na serce, miała już jedną operację w Austrii, a niebawem czeka ją druga.
  • Ze stolika z tyłu kościoła dzieci i starsi mogą zabrać skarbonki Caritas. Warto, aby przez kilka tygodni gromadzić w nich ofiary, które zaoszczędzimy poprzez różne wyrzeczenia wielkopostne (unikając
    np. słodyczy, papierosów, alkoholu). Pod koniec marca przekażemy zebrane dary, jako jałmużnę postną, misjonarzowi, który pracuje od wielu lat w Zambii.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to trudna piesza pielgrzymka, która odbywa się nocą, podczas której jest okazja do modlitwy, do okazania swojej dzielności i doświadczenia wielu ciekawych przeżyć. Grupa ze Starej Kiszewy dołączy do dekanalnej Drogi Krzyżowej ze Zblewa do Wiela, na trasie 40 km, z 19 na 20 marca. Zainteresowani mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła, a też prosimy o szybkie zgłoszenie się do ks. proboszcza po bliższe informacje. Z grupą wyruszy na trasę ks. Mariusz. Inni chętni mogą udać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Dziemian do Wiela na różnej długości tras.
  • W marcu włączymy się mocniej w obchody ROKU ŚW. JÓZEFA ogłoszonego przez papieża Franciszka. Jest on patronem rodzin, a szczególnie mężczyzn – ojców, mężów, synów. Warto już dzisiaj zabrać za darmo ze stolika z tyłu kościoła nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”, gdzie są ciekawe informacje o św. Józefie, a także o różnych cudach w różnych zakątkach świata.
  • Ze stolika pod chórem można też nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • W piątek odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Troka z Zamku Kiszewskiego. Została pochowana na cmentarzu przykościelnym. W sobotę zmarł śp. Antoni Mach, mieszkający dawniej w Starej Kiszewie. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00. Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej we wtorek o godz. 9.00. Dobry Jezu…