Ogłoszenia parafialne 24.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021

• W poniedziałek będziemy przeżywać w liturgii Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  • W środę, o godz. 17.00, zapraszamy do kościoła na Mszę Św. w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 118 rocznicę urodzin. Chcemy modlić się, aby ten kapłan, który przyjął I Komunię Św. w naszym kościele, prezentował piękną życiową postawę i poniósł śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu rychło dołączył do wspólnoty błogosławionych i świętych.
  • W środę też zapraszamy do kościoła o godz. 21.00 na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
  • W następną niedzielę, o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św. Dzieci mają swoją „Studniówkę” i z tej okazji złożą pewne ślubowania – zobowiązania, które będą znakiem podjęcia przez nich konkretnych postanowień przemiany swojego życia podczas przygotowań do pięknej majowej uroczystości. Tego dnia dzieci też będą miały poświęcone świece komunijne. Mogą być one od chrztu lub możne je zakupić w biurze parafialnym. Dzieci w sposób szczególny wpatrują się w przykład błog. Imeldy – dziewczynki, która w piękny sposób przygotowywała się na przyjęcie po raz pierwszy Eucharystii.
  • Dzisiaj możemy przed kościołem złożyć po raz kolejny swój dar na leczenie małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. 2-letni Olek choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebna jest szybka terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Lek kosztuje 9 mln zł. i jeszcze rodzinie brakuje ok. 2 mln. Można też przed kościołem kupić ciasta od przyjaciół rodziny i dochód także będzie przeznaczony na leczenie Olka. Wspomóżmy ten ważny cel ratujący życie dziecka.
  • W minionym tygodniu zakończyły się odwiedziny duszpasterskie przez kapłanów w domach. Serdecznie dziękujemy za życzliwą atmosferę i składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Rodziny, które nie przyjęły kolędy w swoich domach, zapraszamy do kościoła na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla swojej wioski lub ulicy. W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy na Mszę mieszkańców Wyzwolenia, a o godz. 17.00 mieszkańców ul. Kościerskiej. We wtorek, o godz. 16.30. zapraszamy do kościoła mieszkańców ulic Tysiąclecia, Kościelnej, Zamkowej, Szorca – a o godz. 17.00, pomodlimy się za mieszkańców ulic Polnej, Łąkowej, 6 Marca, Ogrodowej i Partyzantów. W środę, o godz. 16.30, zapraszamy mieszkańców ul. Konarzyńskiej i Wybudowań Kalk. W czwartek, o 16.30 pomodlimy się za mieszkańców ulic Mickiewicza, Jana Pawła II, Norwida, Kochanowskiego, Słowackiego, Konopnickiej i Miłosza.
  • Członków naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego VIRTUS i chętne osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy zapraszamy na Walne Zebranie do plebanii w środę, o godz. 18.00.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy nr czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Kulas z Wygonina. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. W czwartek zmarła śp. Regina Ossowska z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej: w sobotę o 17.30, w niedzielę o 16.00, w poniedziałek o 17.30 i we wtorek o 10.00. Dobry Jezu…