Ogłoszenia parafialne 6.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020.09.06

* Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary złożone podczas kolekty ekonomicznej na rzecz uporządkowania terenu przy nowej kostnicy parafialnej. Kładziona jest kostka polbrukowa obok organistówki, by tam za miesiąc przenieść kontenery na śmieci.

* We wtorek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.

* W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św.
w tych intencjach.

* Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w szkole z ubogich rodzin.

* Członków naszego Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II oraz inne pełnoletnie i zdrowe osoby zachęcamy do oddawania krwi w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu w Kościerzynie. Ciągle brak krwi, a też można zapisać się na dawcę szpiku kostnego – samo oddanie nie boli, a można uratować życie innym. Szczególnie na pomoc liczą chore dzieci. Jest w naszej parafii chłopiec z klasy II chory na białaczkę, który leży w szpitalu w Gdańsku – on i inne dzieci czekają na takie wsparcie.

* Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci z klasy I będą miały poświęcone tornistry z przyborami szkolnymi.

* W środę, o godz. 18.00, zapraszamy do plebanii na spotkanie panie katechetki.
* W następną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, w ramach nabożeństwa fatimskiego zostanie odmówiony różaniec.

* Dzieci przygotowujące się do I Komunii w dniu 20 września zapraszamy na kolejne ćwiczenia w kościele w środę, w czwartek i w piątek o 15.30.

* W piątek, o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji jubilatów pp. Teresy i Brunona Waihbrot, którzy przeżywają 70. rocznicę małżeństwa. Życzymy jubilatom wiele zdrowia i łask Bożych. A wszystkim małżonkom też życzymy doczekania takiego pięknego jubileuszu.

* Parafia pw. św. Maksymiliana w Skarszewach organizuje w sobotę, 12 września pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Trąbkach Wielkich. Wymarsz o godz. 8.00, a zakończy się Mszą Św. o godz. 12.00. Również z tą pielgrzymką pójdą ks. proboszcz i ks. Mariusz. Wszystkich chętnych z naszej parafii poprosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza lub w biurze parafialnym do środy, aby zorganizować jakąś formę dowozu. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VIII oraz starsze osoby.

* W następną niedzielę, 13 września, od godz. 13.00 do 18.00, dzieci zaproszone są do skorzystania z Małego Wesołego Miasteczka. Firma posiadająca wiele dmuchańców i przygotowująca też inne atrakcje dla dzieci rozłoży swoje sprzęty w ogrodzie przy plebanii. Warto, aby dzieci na pożegnanie lata skorzystały z tych atrakcji, choć zachowując też zakazy epidemiologiczne.

* W dalszym ciągu obowiązuje nakaz noszenia masek i zachowania odpowiedniej odległości w miejscach publicznych, np. w kościołach, w szkołach, w sklepach. Niektóre osoby buntują się i filozofują – że ta choroba nie jest tak straszna, że to łamanie wolności człowieka. Z pewnością o powadze zagrożenia najlepiej niech dyskutują uczeni i specjaliści, a wszyscy obywatele powinni trzymać się ustalonych przepisów. Katolik czyni to z miłości bliźniego i troski o dobro wspólne – nie wolno ryzykować życiem i zdrowiem swoim lub innych, a nie są to aż tak obciążające ograniczenia. Przestrzegajmy więc przepisów, tym bardziej, że już powiaty kościerski i starogardzki zostały umieszczone na liście ogólnopolskiej, jako bardzo zagrożone epidemią.

* Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych: „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.