Ogłoszenia parafialne 31.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 2020.05.31

• Od dzisiaj już wierni mogą wracać do kościoła w pełnej liczbie. Miejmy jednak dalej na sobie maseczki i zachowajmy bezpieczną odległość.
• Od następnej niedzieli nie będzie już dyspensy ogólnej ks. biskupa od uczestnictwa we Mszy niedzielnej – tylko dotyczyć będzie osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę zarażenia przed koronawirusem.
• Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na dalsze działania porządkujące teren przy naszej kaplicy przedpogrzebowej.
• W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele we wtorki i piątki, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej o godz. 9.30.
• W czerwcu papież prosi o modlitwę w intencji: „aby ci, którzy cierpią, odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Pana Jezusa”.
• W tym tygodniu księża odwiedzą chorych z comiesięczną posługą wyjątkowo w czwartek, od godz. 8.00.
• W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
• W piątek, 5 czerwca, o godz. 18.00, ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli grupie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas VIII zapraszamy od poniedziałku do czwartku codziennie do kościoła na Mszę Św. o godz. 17.00 oraz ćwiczenia. Dodatkowo we wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę Św. rodziców i świadków młodzieży bierzmowanej.
Ks. biskup także poświęci naszą nową kaplicę przedpogrzebową.
• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeszcze wielu parafian nie dopełniło tego obowiązku, postarajmy się więc wspólnie, aby wszyscy członkowie naszych rodzin wypełnili w tym roku tę powinność. Okazja do spowiedzi jest m.in. przed każdą Mszą Świętą, a też w piątek od godz. 15.00 do 17.00.Szczególnie zapraszamy dzieci, które w minionym roku przyjęły I Komunię Św. Ponadto młodzież przed bierzmowaniem, jej rodziny i wszystkich chętnych zapraszamy do spowiedzi w czwartek od 16.30 do 19.00 z udziałem większej liczby kapłanów.
• W związku z epidemią koronawirusa przesunięty został termin I Komunii Św. dzieci z klas III. Pierwsza grupa 21 osób przyjmie I Komunię Św. dnia
14 czerwca. Dzieci zapraszamy na ćwiczenia do kościoła w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 15.30.
• Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać 11 czerwca. W następnym tygodniu dzieci będą zaproszone na ćwiczenia do sypania kwiatków. Poprosimy, aby pomóc dzieciom zebrać kwiatki do prószenia podczas procesji – może warto w tym tygodniu wybrać się na spacer z dziećmi i na łąkach pozrywać kwiatki. Organizacja procesji będzie zależała też od wytycznych państwowych co do zgromadzeń.
• Dziękujemy mieszkańcom Starej Kiszewy z ulic Wyzwolenia i Szorca,
z osiedla za stadionem i wybudowani Kalk za piękne przygotowanie w maju dekoracji kwiatowych w kościele. Panie, które zbierały ofiary zapraszają na specjalną Mszę Św. o błogosławieństwo dla mieszkańców tego rejonu
w poniedziałek o 17.00. W czerwcu poprosimy o zrobienie dekoracji przy ołtarzach mieszkańców Pałubina i Górnych Malik.
• W następną niedzielę, o godz. 11.00, zapraszamy na Mszę Św. wszystkich maturzystów i członków ich rodzin. Pomodlimy się o pomyślne zdanie egzaminów i trafny wybór dalszej życiowej drogi.
• Ze stolika pod chórem można zabrać kartkę z intencjami mszalnymi na czerwiec. Niektóre terminy intencji, m.in. przez przesunięty termin I Komunii Św., zostały także przełożone na inne godziny.
• Ze stolika pod chórem można też nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” oraz dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należności proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego. Można też za darmo nabyć kolejny
nr czasopisma „Dobre Nowiny”. W nim m.in. ciekawe informacje o rodzicach św. Jana Pawła II, których proces beatyfikacyjny rozpoczyna się.