OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021-08-29

* Wczoraj przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tej uroczystości. Dziękujemy za uświetnienie Mszy Świętej osobom, które zrobiły i przyniosły do ołtarza wieniec oraz chleb dożynkowy i inne dary – a w tym roku uczynili to rolnicy z sołectwa Chwarzenko. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia i też podarowali różne dary. Współorganizatorów i dobrodziejów zapraszamy na spotkanie podożynkowe do plebanii, w czwartek, o godz. 18.00.

* Kończy się miesiąc sierpień, jeśli uczyniliśmy dobre postanowienia wytrwałości
w abstynencji od alkoholu, to postarajmy się dalej to kontynuować dla dobra swojego, swojej rodziny i ojczyzny. Pamiętajmy, że są specjaliści, którzy chętnie pomogą osobom i rodzinom, gdzie jest problem alkoholowy.

* 1. września mija 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Chciejmy pamiętać
w swoich modlitwach o ofiarach tej wojny. Oni oddali swoje życie po to,
aby dla nas wywalczyć wolność. Nie zmarnujmy ich poświęcenia. Starajmy się prezentować odpowiedzialną postawę, rzetelnie wykonując wszelkie swoje obowiązki, troszcząc się o los swojej rodziny, naszego środowiska i całej ojczyzny. Gminne Koło Kombatantów zaprasza wszystkich w środę, na Mszę o godz. 17.00, za dusze poległych, pomordowanych i zaginionych w czasie II wojny światowej oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żywych kombatantów. Po Mszy pójdziemy wspólnie złożyć wieńce i znicze pod pomniki ofiar tej wojny przy kościele, przed Urzędem Gminy i na nowym cmentarzu. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych obrzędach władze, poczty sztandarowe, przedstawicieli wszystkich środowisk, rodziny, które straciły swoich bliskich podczas tej okrutnej wojny. Warto mieć przy sobie znicze
do złożenia przy pomnikach poległych.

* W miesiącu wrześniu łączymy się z papieżem w modlitwie w intencji: „Abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego
i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie zaangażują”. W tej intencji modlić się będą m.in. członkinie Żywego Różańca za tydzień, po Mszy Św. o godz. 9.30.

* W przyszłą niedzielę będzie tzw. Kolekta ekonomiczna. Ofiary zostaną przeznaczone na naprawę dachu na kościele. Ciągle czekamy na pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków, by rozpocząć prace.

* Od września powraca po wakacjach niedzielna Msza w kościele parafialnym
o godz. 15.00.

* W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona Msza Święta w środę, o godz. 9.00. 

* Zapraszamy uczniów i rodziny do spowiedzi w I piątek miesiąca, od godz. 15.30
do 17.00, przy wystawionym Najśw. Sakramencie. Szczególnie zapraszamy dzieci
z klas IV, które otrzymają specjalne obrazki do comiesięcznej spowiedzi, a też młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Wspólnota Miłosierdzia zaprasza dodatkowo  na adorację w piątek, po Mszy wieczornej.

* Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 8.00.

* Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w sierpniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Wygonina, Bożegopola i Strugi. Poprosimy o zrobienie
we wrześniu dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Starej Kiszewy – z ulic Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca. Warto uzgodnić zrobienie dekoracji z młodymi parami, które
w tym miesiącu biorą śluby.

* Informujemy, że już posiadamy kalendarz na przyszły rok do intencji mszalnych. Zachęcamy, aby jeszcze przed kolędami zarezerwować sobie szczególnie Msze rocznicowe. Warto ofiarować Msze za bliskich zmarłych, pamiętać o rocznicach ślubów lub urodzin, modlić się o błogosławieństwo Boże dla swoich bliskich
w różnych życiowych sytuacjach.

* Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia” z Kościerzyny zaprasza do udziału
w szczepieniach przeciw koronawirusowi. W Starej Kiszewie „Objazdowy Punkt Szczepień” będzie przy remizie OSP we wtorek, 31 sierpnia, od godz. 9.30
do 11.00. Chętni będą mogli się zaszczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką firmy Pfizer.

* W dniach 4 i 5 września odbędzie się autokarowy wyjazd z naszej parafii
do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Rolnicze. Wyjazd grupy będzie
w sobotę, o godz. 4.00, z przystanku autobusowego na przeciw plebanii.

* Prosimy ciągle o przestrzeganie porządku na cmentarzach. Ktoś podrzucił
na nowym cmentarzu obok kontenera na śmieci jakiś tapczan. Pewnie trzeba będzie zainstalować kamery w kościele i na cmentarzach, aby nie dopuścić
do wandalizmu i ukarać winnych. Jeśli ktoś wie, gdzie można oddać ten tapczan,
by nie zaśmiecał cmentarza, to prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

* Ze stolika pod chórem można nabyć za darmo nowy numer  czasopisma religijnego „Dobre Nowiny”. Jest tam wiele ciekawych artykułów. M.in. o prymasie Polski kardynale Stefanie Wyszyńskim, który za 2 tygodnie zostanie ogłoszony błogosławionym.

* W sobotę zmarł śp. Ryszard Kuczkowski ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie
w środę, o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o godz. 16.00, w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 oraz w środę o godz. 10.00. Dobry Jezu …