Ogłoszenia parafialne 22.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021-08-22

 • Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. wikariusza Marka Jażdżewskiego.
  Ks. Marek od 8 lat jest kapłanem. Pochodzi z pobliskiego Kleszczewa Kościerskiego, a ostatnio pracował w Pruszczu k. Bydgoszczy. Życzymy wielu łask Bożych w posłudze w naszej parafii.
 • W czwartek przypada w liturgii Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy do kościoła parafialnego na Msze świąteczne
  o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. W tych dniach na Jasną Górę przybędą pieszo kolejne pielgrzymki z całej Polski. Dziękujemy 2 parafiankom, które razem
  z księżmi w tym roku dzielnie maszerowały do Częstochowy.
 • W piątek, o godz. 21.00, zapraszamy  do kościoła na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
 • W najbliższą sobotę odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej,
  o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony
  i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji
  z darami zostaną złożone wieniec, chleb dożynkowy i owoce – przyniesie je delegacja rolników z Chwarzenka. Po Mszy Św., na placu przed plebanią, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła. W części artystycznej wystąpią m.in. orkiestra „RAMBO BAND” z Kościerzyny, grupy muzyczne z naszej parafii.
  W ramach rywalizacji sportowej odbędą się m.in. Zawody Pływackie
  Na Materacach W Kształcie Papug Po Wierzycy oraz mecz siatkarski pomiędzy drużynami z Parafialnego Klubu VIRTUS a z klubu WIERZYCA (w składach powinna być przynajmniej 1 kobieta). Chętni do udziału w zawodach
  na materacach powinni zgłosić chęć swojego udziału do piątku do ks. proboszcza. Panie z różnych grup i organizacji przygotują dla wszystkich kiermasz spożywczy, a będzie też loteria fantowa i mini zoo. Osoby, które chciałyby ufundować jakieś fanty na loterię, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na wsparcie dla Dominika – członka orkiestry, który w wypadku stracił nogę i potrzebuje zakupu drogiej protezy. 
  W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu.
 • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer  czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
 • W minionym tygodniu zmarła śp. Łucja Kazyszka ze Starego Bukowca. Pogrzeb odbył się w sobotę i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …