Ogłoszenia parafialne 7.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2019.04.07

 • Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty ekonomicznej. Przeznaczona zostanie na dalsze działania związane z budową nowej kostnicy. Już został dobudowany przedsionek do kostnicy, a teraz trwają prace kanalizacyjne łączące kostnicę z kościołem. W drugiej zakrystii zostanie zbudowana ubikacja, będzie też zlew, z którego będą mogły korzystać panie podlewające kwiaty w kościele.
 • Zakończyły się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli. Dziękujemy też za wsparcie w prowadzeniu rekolekcji paniom katechetkom i gronu nauczycielskiemu.
 • Nasza przedświąteczna spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, w godz. od 09.00 do 10.00, od 16.00 do 17.00 oraz od 19.00 do 20.00. Spowiedź w kaplicy w Starym Bukowcu będzie od godz. 16.00 do 16.30, a po niej tam będzie Droga Krzyżowa. Postarajmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin uporządkowali swoje życie przed Świętami poprzez sakrament pokuty.
 • Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie miała inny charakter, bo odbędzie się w plenerze. Zapraszamy do licznego udziału. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ruszamy procesją. Pójdziemy w kierunku Chwarzna, a za Starą Kiszewą skręcimy w prawo w polną drogę k. lasu i przejdziemy przez osiedle obok stadionu. Weźmy ze sobą książeczki do nabożeństwa, abyśmy wszyscy włączali się w śpiewy w czasie trasy. Przedstawicieli strażaków poprosimy o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Jako grupa zorganizowana, będziemy maszerowali w skupieniu.
 • W noc z piątku na sobotę miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa z Dziemian do Wiela. Ponad 2 tys. uczestników przeszło trasy 55, 42 lub 28 km. Dziękujemy i gratulujemy dzielności blisko 30 osobom z naszej parafii, które przeszły tę nocną i mroźną trasę. Liczymy, że w przyszłym roku jeszcze więcej osób tam wyruszy od nas.
 • Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., zapraszamy już na ćwiczenia do kościoła w środę o 15.30 oraz w sobotę o godz. 12.00.
 • Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” oraz Wspólnota Miłosierdzia zapraszają na Dzień Skupienia, który zorganizowany zostanie w naszej parafii w najbliższą sobotę od godz. 9.00 do i potrwa do Mszy wieczornej. Rozpocznie się
  od adoracji Najśw. Sakramentu w kościele. W plebanii odbędą się warsztaty modlitewne. Przygotowany także zostanie obiad. Chętni do udziału proszeni są o zgłoszenie do osób odpowiedzialnych za te grupy lub do ks. proboszcza.
 • We wszystkich sklepach spożywczych na terenie naszej parafii wstawione zostały specjalne kartony z logo Caritas. Przez tydzień można jeszcze składać swoje dary dla biednych. Przed Świętami paczki zostaną zawiezione do najuboższych rodzin.
 • W tym tygodniu zostanie podsumowana zbiórka do skarbonek przez uczniów, w ramach jałmużny postnej. Za zebrane środki zostaną zakupione środki czystości, które zostaną wysłane jako wsparcie do misjonarza pracującego wśród biednych w Papui Nowej Gwinei. W kościele także, przy bocznym ołtarzu, wyłożony jest karton, gdzie parafianie mogą przynosić jeszcze przez kilka dni zakupione środki czystości, które zostaną wysłane na misje.
 • W Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła palmy, które zostaną poświęcone. Będzie też można nabyć palmy przed kościołem przygotowane przez Szkolne Koło Caritas.
 • Zachęcamy jeszcze do zapisywania się do naszej Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy bocznym ołtarzu. Wytrwajmy jak najdłużej we wszystkich poczynionych we Wielkim Poście przyrzeczeniach abstynenckich.
 • Przy bocznym ołtarzu wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Zakupione zostaną w kwiaciarni kwiaty właściwie pasujące do dekoracji Grobu. Dekorację kwiatową przy ołtarzach na Święta Wielkanocne poprosimy, aby zrobili mieszkańcy Starej Kiszewy, z ulic Szorca, Wyzwolenia, Osiedla za stadionem, Wybudowania (Kalk)
 • Dzisiaj przed kościołem będzie można zakupić stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarzynach oraz przez uczestników Domu Dziennego Pobytu w Wygoninie.
 • Parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy do sanktuarium w Oborach koło Golubia Dobrzynia. Jest to miejsce szczególnego rozmodlenia, do którego przybywają tysiące pielgrzymów z całej Polski. Wyjazd będzie w sobotę, 4 maja. Koszt od 1 osoby to 35 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym.
 • Wójt gminy informuje, że dla sołectwa Stara Kiszewa wiejskie zebranie wyborcze będzie w czwartek, o godz. 18.00 w remizie.
 • Z tyłu kościoła można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” oraz dla dzieci „Mały Pielgrzym”.
 • W piątek zmarł śp. Henryk Słomiński ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00. Różańce w kościele w sobotę po Mszy wieczornej i w niedzielę po Mszy o 15.00, a także w kostnicy w poniedziałek o 10.00. Dobry Jezu…