Ogłoszenia parafialne 3.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA PO NARODZENIU  PAŃSKIM – 3.01.2021

 • W środę będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Jest to dzień wolny dla wszystkich. Przyjdźmy więc do kościoła w tym dniu na Msze, które będą odprawione w porządku niedzielnym, a także zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Później kredą zaznaczymy drzwi naszych domów znakami K+M+B+2021, na pamiątkę mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Po Mszach Św. będzie można zabrać poświęconą kredę białą i kolorową lub też przygotowane przez Wspólnotę Miłosierdzia ozdobne pakiety z kredą i kadzidłem. Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku uroczystego Orszaku Trzech Króli z przemarszem wielu osób. Po Mszy Św. o godz. 11.00 zebrani otrzymają specjalne korony i pośpiewamy razem trochę kolęd.
 • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas kolekty ekonomicznej. W przyszłą niedzielę członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek na cele dobroczynne.
 • W czwartek przypada 7. rocznica śmierci śp. ks. proboszcza Stanisława Lenza. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. o godz. 17.00, w intencji tego zasłużonego dla naszej wspólnoty kapłana.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.
 • W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w ustalonych godzinach przedpołudniowych.
 • Do dnia 6 stycznia potrwa konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną.
 • Informacja dla rolników. Agent ubezpieczeniowy z PZU będzie przyjmował opłaty rolne i inne w Urzędzie Gminy, od 7 do 15 stycznia.
 • Rozpoczął się czas kolęd. Dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii – szczególnie na naprawę dachu na kościele. Przypominamy, iż kapłani, w związku ze stanem epidemicznym, w tym roku odwiedzą tylko te rodziny, które wcześniej zadeklarują gotowość przyjęcia kolędy pisząc smsa do ks. proboszcza lub wypełniając specjalną kartkę. Instrukcja szczegółowa i terminarz kolęd jest na stoliku pod chórem. Najlepiej zgłosić się z 2-3 dni przed wyznaczoną datą. Oczywiście, wszyscy powinni być w domu zdrowi.
  Ze stolika pod chórem można też zabrać kartkę z intencjami na styczeń. Są tam wyznaczone dni, kiedy zapraszamy mieszkańców różnych ulic i wiosek na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla tego rejonu. Szczególnie zapraszamy tych, co nie przyjmą kolędy w swoim domu. We wtorek, na Mszę Św. o godz. 17.00, zapraszamy mieszkańców Starego Bukowca i Nowego Bukowca.
 • Plan kolęd na najbliższy czas:
 • * 3 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –Strzelki + Wyb. pod Wilcze Błota + cz. Zamku Kisz. + cz. 6 Marca
  * 3 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –
  Chwarzenko Wybudowania (w stronę Foshuty)   
  * 4 stycznia, poniedziałek, godz. 11.00 – Pałubin (od strony Starej Kiszewy do młyna)
  * 4 stycznia, poniedziałek, godz. 11.00 –
  Pałubin – prawa strona – od skrzyżowania w stronę Zamku Kiszewskiego i Górnych Malik
  * 4 stycznia, poniedziałek, godz. 11.00 – 
  Bartoszylas Wieś                           
 • * 5 stycznia, wtorek, godz. 11.00 – Wygonin
 • * 5 stycznia, wtorek, godz. 11.00 –Nowy Bukowiec
  * 5 stycznia, wtorek, godz. 11.00 –
  Chwarzenko Wybudowania
  * 7 stycznia, czwartek, godz. 12.30 –
  kolęda dekanalna kapłanów w Konarzynach
  * 8 stycznia, piątek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Tysiąclecia
 • * 8 stycznia, piątek, godz. 11.00 –Chwarzenko Wieś (przy głównej drodze)
  * 9 stycznia, sobota, godz. 11.00 –
  Stara Kiszewa – ul. Kościerska, (od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) lewa strona do nowego cmentarza, Ogrodowa, ul. 6 Marca
  * 9 stycznia, sobota, godz. 11.00   Pałubin za figurą, Wybud. Pod Czerniki i Dolne Maliki
  * 9 stycznia, sobota, godz. 11.00 – Górne Maliki
 • * 10 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –Stara Kiszewa – ul. Szorca
 • * 10 stycznia, niedziela, godz. 16.00 – i Ruda
 • W sobotę zmarł śp. Brunon Wajchbrot z Bartoszegolasu. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o godz. 16.00, w poniedziałek 17.30 i we wtorek 9.00. Dobry Jezu…