Ogłoszenia parafialne 29.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ
ŚWIĘTEJ RODZINY – 29.12.2019

 • W środę, w Nowy Rok, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też ogłoszony przez papieża Światowy Dzień Pokoju. Podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w tym dniu w kościele parafialnym
  o godz. 9.30, 11.00 i o 15.00, a także w kaplicy filialnej o 13.30, zostaną podane  statystyki za miniony rok. Nie będzie więc Mszy Św. w Nowy Rok o godz. 7.30. Obecność na Mszach Św. jest obowiązkowa dla katolików. Uczestnicy zabaw sylwestrowych mogą wziąć udział we Mszy noworocznej już we wtorek, o godz. 16.00.
 • W przyszłą niedzielę będzie zbierana tzw. Kolekta ekonomiczna na dalsze działania związane z wyposażeniem nowej kaplicy przedpogrzebowej.
 • W styczniu papież zachęca do wspólnej modlitwy w intencji:
  „aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie”.
 • Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony w przyszłą niedzielę, po Mszy godz. 9.30.
 • Członków Parafialnego Klubu Sportowego VIRTUS oraz osoby, które pragną dołączyć do tej grupy, zapraszamy na coroczne walne zebranie do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00.
 • W I piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi od godz. 16.00, szczególnie dzieci z klas IV i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 • W następną niedzielę, 5 stycznia, o godz. 16.00, odbędzie się w naszym kościele ciekawe wydarzenie artystyczne. Będziemy mieli okazję wysłuchać KONCERTU ZIMOWEGO. Wysłuchamy pięknych utworów
  w wykonaniu zespołu wokalnego „Singers Novi” oraz orkiestry kameralnej „Pro Simfonica” pod batutą Wojciecha Gdańca – ze Starogardu Gdańskiego. Będziemy mogli zakupić nagraną płytę w wykonaniu tych profesjonalnych grup. Liczymy na liczną obecność słuchaczy.
 • W poniedziałek, 6 stycznia, w Święto Trzech Króli zorganizowany zostanie w naszej parafii po raz pierwszy Orszak 3 Króli. O godz. 14.00 wyruszymy z gminnego targowiska w pochodzie za orkiestrą. Zachęcamy, aby przybyło wiele dzieci i dorosłych – zachęcamy do przebrania się za postacie 3 króli, a też wszyscy dostaną na głowy specjalne korony. Właścicieli różnych zwierząt – takich spokojnych, które mogłyby wziąć udział w przemarszu – poprosimy również o przybycie z nimi na miejsce zbiórki. Na zakończenie przemarszu, na placu przy szkole, orkiestra zagra koncert, a dzieci będą mogły nacieszyć się zwierzątkami. Później wszyscy zostaną zaproszeni na salę do szkoły na KONCERT KOLĘD. Przyjadą do nas chóry, zespoły i schole z innych miejscowości, a także zachęcamy wszystkie miejscowe i z okolic grupy muzyczne do przedstawienia 3 kolęd. Szczegóły są umieszczone na plakacie w gablotce przed kościołem. Chętne do udziału grupy proszone są o zgłoszenie się do ks. proboszcza w tym tygodniu.
 • Ciekawym znakiem naszego przeżywania Świąt jest ozdobienie swoich domów i ogrodów kolorowymi lampkami. Warto wieczorem przejechać się naszymi ulicami i podziwiać przygotowane wystroje. Przypominamy
  o nagrodzie ks. proboszcza dla najpiękniejszej dekoracji. Do środy prosimy o podpowiedzenie adresów swoich sąsiadów, by specjalna Komisja oceniła wygląd.
 • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” i dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należności proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • Plan kolęd na najbliższe dni przedstawia się następująco:

* 29 grudnia, niedziela, godz. 13.00 – Bartoszylas  Wybud. i Ruda                                                                                                                          
* 29 grudnia, niedziela, godz. 16.00
  Chwarzno Wybud. Kozia                                                
* 30 grudnia, poniedziałek, godz. 11.00 – 
 Chwarzenko Wieś (przy głównej drodze)           
* 30 grudnia, poniedziałek, godz. 11.00  –
Strzelki + Wyb. pod Wilcze Błota
+ cz. Zamku Kisz. + cz. 6 Marca                                                                                                                           
* 2 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –
Chwarzenko Wybudowania                             
* 2 stycznia, czwartek, godz. 15.00 – 
Chwarzenko Wybudowania  (w stronę Foshuty)
* 3 stycznia, piątek, godz. 14.00 –
  Stary Bukowiec Wieś (do kaplicy – od strony szosy kościerskiej)                                                                                                                      
* 3 stycznia, piatek, godz. 14.00 –
 Wygonin                                                                     
* 4 stycznia, sobota, godz. 11.00 –
Pałubin za figurą, Wybud. Pod Czerniki
i Dolne Maliki                                                                          
* 4 stycznia, sobota, godz. 11.00 –  Foshuta (wieś)