Ogłoszenia parafialne 23.02.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

 • W marcu papież prosi o modlitwę w intencji: „aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności”.
 • W czwartek zapraszamy do kościoła na godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
 • Kolekta ekonomiczna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze działania związane z budową kostnicy.
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00, jutro i pojutrze po Mszach Świętych o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy. W ten sposób przygotujemy się mocniej na przeżywanie okresu Wielkiego Postu.
 • W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczynamy szczególny okres w roku kościelnym – Wielki Post. Przyjdźmy licznie do kościoła na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 (i też na filii o 18.30), podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nie możemy zmarnować tej szczególnej okazji na uporządkowanie swojego kontaktu z Bogiem i innymi ludźmi. Uczyńmy wiele dobrych postanowień. Przychodźmy też licznie do kościoła w każdy piątek, o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim będzie odprawiona Msza Św. i wysłuchamy wielkopostnego kazania pasyjnego. Kolejne części nabożeństwa Gorzkich Żalów odśpiewamy w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15 (godzina tej Mszy będzie we Wielkim Poście przyspieszona, by później było więcej czasu na rotacje samochodów między Mszami). W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Dzieci też podczas Dróg Krzyżowych będą otrzymywać specjalne obrazki – układanki. Rekolekcje wielkopostne dla szkół oraz wszystkich parafian odbędą się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia. Poprowadzi je o. Kordian Szwarc – franciszkanin.
 • Rozpoczyna się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie trzeba już przed spowiedzią oddawać specjalnych kartek, ale pamiętajmy o tym obowiązku, by poprzez spowiedź i przyjęcie Komunii Św. jak najlepiej przygotować się na przeżywanie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Pamiętajmy też, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu,
  a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 • Młodzież z klas VIII, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy do kościoła w poniedziałek o 17.00 na Mszę Św. i spotkanie.
 • Serdecznie dziękujemy parafianom z Bartoszegolasu i Rudy za piękne udekorowanie ołtarzy kwiatami w miesiącu lutym. W marcu będzie dekoracja wielkopostna, a od Świąt wielkanocnych w kwietniu będą mogli zatroszczyć się mieszkańcy Foshuty.
 • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na kolejne ciekawe wydarzenie. Dnia 8 marca, o godz. 17.00, przybędzie do Starej Kiszewy znany piosenkarz Francesco Napoli. Warto już nabyć bilety w hali,
  a z pewnością panowie mogliby zrobić takie prezenty z okazji Dnia Kobiet.
 • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. W tym numerze „Pielgrzyma” dołączone jest dodatkowe czasopismo o wielkiej działalności diecezjalnego Caritas z Pelplina. Warto przeznaczyć 1% w rocznym PIT na wsparcie dla tej aktywnej organizacji. Można też spod chóru zabrać za darmo bardzo ciekawe czasopismo pt.: „Dobre Nowiny”, w którym m.in. są piękne świadectwa wiary znanych osób, opisane są też różne cuda. Warto zabrać większą ilość i zanieść osobom chorym oraz starszym z naszego otoczenia.
 • W piątek zmarła śp. Małgorzata Kowalczyk z Chwarzenka. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Różańce w sobotę i w niedzielę, o godz. 19.00, w świetlicy w Chwarzenku oraz w poniedziałek, o godz. 9.00, w kaplicy przedpogrzebowej. Dobry Jezu….