Ogłoszenia parafialne 19.07.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020.07.19

* Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Kazania głosi i Sumę odpustową odprawi ks. Paweł Skrzyński, nasz ziomek, pracujący obecnie w Chojnicach. Dzisiaj też chętne osoby mogą dołączyć do Bractwa Szkaplerza Świętego – do wielu osób z naszej parafii, które Maryję obierają za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty. Po Mszach Św. chętni mogą podejść do ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej – tam m.in. będą mogli się wpisać do pamiątkowej księgi i otrzymają szkaplerz w postaci medalika.

* W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w środę – Święto św. Marii Magdaleny, w czwartek – Święto św. Brygidy Zakonnicy (patronki Europy), w sobotę – Święto św. Jakuba Apostoła.

* Dziękujemy blisko 30 panom i chłopcom, którzy brali udział tydzień temuw wędrówce pieszej do Płociczna i w Drodze Krzyżowej.

* W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św., odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących, aby szczęśliwie i bezpiecznie wędrowali. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć misjonarzy pracujących  w różnych zakątkach świata, aby przez zakup pojazdów mogli docierać do ludzi zamieszkujących dalekie miejscowości.

* W następną niedzielę nasz Parafialny Klub Sportowy VIRTUS zaprasza wszystkich na Rodzinną Integrację Sportowo – Rekreacyjną. Można zorganizować 3-osobowe drużyny rodzinne lub złożone z innych osób, które będą brały udział w tzw. podchodach po lesie, a też w różnych konkurencjach rekreacyjnych.
Dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek oraz nagrody, a też będzie okazja pośpiewać wspólnie piosenki przy gitarze. Zapraszamy więc do udziału dzieci, młodzież i starszych. Zbiórka będzie w Domu Dziennego Pobytu „Senior +” (w dawnej szkole) w Wygoninie. Członków Parafialnego Klubu zapraszamy na spotkanie organizacyjne do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00.

* We wtorek zmarła śp. Teresa Szwichtenberg z Chwarzenka. Pogrzeb odbył się w piątek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …….