Ogłoszenia parafialne 13.06.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021

• Dzisiaj przed kościołem, członkowie Szkolnego Koła Caritas, zbierają ofiary do skarbonek na wsparcie dla biedniejszych dzieci i na inne cele charytatywne.
  • W środę grupy św. o. Pio na całym świecie przeżywają Dzień Jedności w Modlitwie. Naszą grupę, działającą pod przewodnictwem ks. Dariusza, zapraszamy na adorację w środę o godz. 16.00, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Św.
  • Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej do sanktuarium we Wielu. Wyjazd będzie w następną niedzielę o godz. 13.00 sprzed plebanii. Trasa w obie strony wynosi 50 km. Na miejscu we Wielu będzie okazja do modlitwy w kościele i odprawimy Drogę Krzyżową na słynnej Kalwarii. Chętni powinni wcześniej się zgłosić do ks. proboszcza.
  • Kto chciałby uczestniczyć w tym roku w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, to prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza po bliższe informacje. W tym roku więcej osób może już pójść na pielgrzymkę, ale niektóre obostrzenia epidemiczne podczas drogi będą dalej obowiązywać.
    W grupie kociewskiej ze Starogardu Gdańskiego będą maszerować ks. proboszcz oraz ks. Mariusz i chętnie zabiorą ze sobą liczną grupę parafian.
  • Przypominamy, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym. Postarajmy się też wyłączać telefony komórkowe na czas obecności w kościele. Zachowujmy też przepisy epidemiczne i nośmy maski w kościele. Niebawem wzrośnie liczba osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Od nas następnej niedzieli zniesione też zostaną dyspensy usprawiedliwiające nieobecność niektórych osób na Mszach niedzielnych w kościele.
  • Członkowie OSP ze Starej Kiszewy zaproszeni są na Walne Zebranie sprawozdawczo- wyborcze, które odbędzie się w remizie w piątek, o godz. 18.00. Nasi strażacy, którzy ratują życie i mienie wielu ludzi starają się o pozyskanie nowego samochodu bojowego. Część pieniędzy otrzymają z Urzędu Gminy, ale też proszą mieszkańców o wsparcie. Organizują m.in. zbiórkę złomu – kto ma jakieś zapasy nazbierane, to mógłby dostarczyć do strażaków i fundusze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego samochodu.
  • Zachęcamy do nabycia, ze stolika z tyłu kościoła, nowe numery czasopism „Pielgrzym” i „w Rodzinie”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • W czwartek zmarła śp. Krystyna Durzyńska ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o 18.00, w niedzielę o 16.00 oraz w poniedziałek o 11.00. Dobry Jezu…