Ogłoszenia parafialne 11.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019

  • Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Caritas i ministranci zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na wsparcie dla dzieci biednych i niepełnosprawnych z naszej parafii.
  • We wtorek, po Mszy o godz. 17.00, zostanie odmówiony różaniec fatimski. Na procesję przynieśmy świece.
  • W czwartek przeżywać będziemy wielką uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień ustawowo wolny dla wszystkich. Msze Św. będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 i na filii w Starym Bukowcu o 13.30. Po każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła.
  • Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wiele osób do wpisywania się przy bocznym ołtarzu do parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości na dowolny okres abstynencji.
  • W sobotę, 31 sierpnia, odbędą się w Starej Kiszewie dożynki parafialne.
    Na popołudniową Mszę Św. rolnicy przyniosą wieniec dożynkowy i chleb – a tym razem będzie to delegacja z Górnych Malik. W części sportowej odbędą się m.in. ZAWODY PŁYWACKIE NA MATERACACH W KSZTAŁCIE FLAMINGÓW PO WIERZYCY oraz mecze siatkarskie. W części kulturalnej wystąpią m.in. różne grupy muzyczne z naszej parafii i innych, także z zagranicy, a cała impreza zakończy się zabawą ludową. Panie z różnych grup i organizacji przygotują dla wszystkich kiermasz spożywczy, a będzie też loteria fantowa. Osoby, które chciałyby ufundować jakieś fanty na loterię, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na wsparcie dla dzieci biednych i chorych z naszej parafii. Na zebranie organizacyjne zapraszamy, 21 sierpnia, o godz. 17.45, grupy uczestniczące i przygotowujące to wydarzenie: sołtysów, strażaków, nauczycieli, przedstawicieli grup przyparafialnych: Caritas i Szkolne Koło Caritas, Parafialny Klub Sportowy, Akcja Katolicka, Wspólnota Miłosierdzia, Wspólnota Rodzin, także Koła Gospodyń 
  • W sobotę zapraszamy na próby do plebanii nasze parafialne zespoły dziecięce: gitarowy o godz. 10.00 oraz APOSTOLSKIE NUTKI o godz. 11.30.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.