OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2024-04-21

 • W tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: we wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, a w czwartek Święto św. Marka Ewangelisty.
 • Dzieci komunijne zapraszamy do kościoła na ćwiczenia we wtorek i w piątek
  o godz. 15.30. Ponadto dzieci będą miały próbną spowiedź w kościele
  w poniedziałek o godz. 15.30 – klasy IIIa i IIIc, a w środę o godz. 15.30 uczniowie z klasy IIIb i uczący się w szkole w Starych Polaszkach.
 • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii w środę,
  o godz. 18.00.
 • W sobotę będziemy obchodzić już X Rocznicę Kanonizacji św. Jana Pawła II.
  To wydarzenie parafia Stara Kiszewa upamiętniła m.in. poprzez postawienie pięknego pomnika wielkiego rodaka przed kościołem parafialnym. W tym dniu organizowanych jest w parafii wiele ważnych i ciekawych wydarzeń. Chcemy razem uczcić naszego papieża, podziękować mu za wielkie dzieło życia i piękną pamięć o nim przekazać następnym pokoleniom. To był człowiek o wielkim sercu
  i wspaniałej osobowości, dlatego świętowanie będzie miało różne wymiary.
  Od godz. 10.00 do godz. 20.00, odbywać się będzie w świetlicy parafialnej AKCJA REJESTRACJI DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO. Liczymy, że wiele osób przybędzie, aby uratować życie młodej mamy Moniki z Wysina, czy też innych chorych. Procedura jest prosta. Na podstawie próbki – wymazu z wewnętrznej strony policzka zostaną wykonane testy zgodności tkankowej. Po pomyślnym przejściu procedury potencjalny dawca trafia do centralnego rejestru. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia
  i nieposiadający znacznej nadwagi. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę
  z bliższymi informacjami. Dla dzieci w ogrodzie parafialnym będzie ustawiony dmuchaniec, a też do nabycia wata cukrowa i popcorn. O godz. 15.00 odmówimy przy pomniku RÓŻANIEC ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II (z głosem papieża).
  O godz. 17.00 odprawiona zostanie w kościele uroczysta MSZA ŚW. Przy pomniku papieża przed kościołem odbywać się będą KONCERTY MUZYCZNE pod hasłem: „WDZIĘCZNI ŚW. JANOWI PAWŁOWI II”. Od godz. 16.00 do 17.00 wystąpi nowy ZESPÓŁ MUZYCZNY „GŁOS SERCA” z parafii w Starej Kiszewie. O godz. 18.00 rozpocznie się występ ZESPOŁU PIELGRZYMKOWEGO „PRZYJACIELE” z parafii pw. św. Wojciecha
  w Starogardzie Gdańskim. O godz. 19.00 zaprezentuje się BIG BAND „RAMBO BAND” z Kościerzyny. Uwieńczeniem tego szczególnego wieczoru będzie,
  od godz. 20.00, KONCERT MIROSŁAWA DEREDASA – Z PIOSENKAMI KRZYSZTOFA KRAWCZYKA (to zdobywca I Miejsca na liście przebojów w TV Silesia 2023). W czasie wieczoru także dzieci będą recytować wiersze papieskie,
  a na koniec wypuścimy w niebo gołębie – niech będą naszym znakiem jedności
  ze Świętym. W NIEDZIELĘ, 28 KWIETNIA, OD GODZ. 13.30, będziemy dalej podtrzymywać pamięć o świętym i zapraszamy do udziału w PAPIESKIM SPŁYWIE KAJAKOWYM (trasa 14 km, po rzece Wierzycy od Bartoszegolasu
  do Górnych Malik) – zapisy u ks. proboszcza lub w biurze parafialnym. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych. Koszt udziału
   to 40 zł. od osoby.
 • W związku z tymi działaniami papieskimi ogłosiliśmy też dla dzieci konkurs plastyczny pod hasłem: „Św. Jan Paweł II człowiek wielu pasji”. Jeszcze do jutra dzieci mogą przynieść do kościoła rysunki namalowane dowolną techniką nawiązujące do różnych zainteresowań papieża, a najlepsi za tydzień otrzymają nagrody.
 • Zachęcamy, by już w tym tygodniu wywiesić flagi, bo przed nami ważne uroczystości państwowe i religijne. Wywieśmy przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. Niech będą one znakiem naszych głębokich uczuć patriotycznych i dopingują nas do troski o ojczyznę poprzez swoje życiowe działania. W miesiącu maryjnym możemy też wywiesić flagi biało – niebieskie,
  a w związku z różnymi uroczystościami nawiązującymi do św. Jana Pawła II – także flagi żółto – białe.
 • Chętnych do pośpiewania Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny zapraszamy
  do kościoła w następną niedzielę już o godz. 7.00.
 • Rodzina małego Olafa Krasnowskiego, dla którego zbieraliśmy ofiary na leczenie
  2 tygodnie temu, serdecznie dziękuję za wielkie wsparcie i złożone dary w kwocie 12.100 zł.
 • Parafia nasza organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarową w dniach 25 i 26 maja. Odwiedzimy sanktuaria w Górach Świętokrzyskich w Kałkowie- Godowie i na Św. Krzyżu. Nocleg będzie przy Jasnej Górze w Częstochowie, a w drodze powrotnej pobyt w słynnym kąpielisku termalnym w Uniejowie. Koszt od 1 osoby to 370 zł. Chętni mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła i zapisać się u ks. proboszcza.
 • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na 13-dniową pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Włoch na początku wakacji. Chętni mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła i zapisać się u ks. proboszcza.