OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
– 2024-04-14 –

 • Przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek
  na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Dzieci komunijne zapraszamy do kościoła na próby w poniedziałek o 15.30
  i w sobotę o godz. 9.00.
 • Dnia 27 kwietnia będziemy przeżywać X Rocznicę Kanonizacji św. Jana Pawła II. Wtedy też uczciliśmy w naszej parafii to wydarzenie postawieniem pomnika świętego papieża przed naszym kościołem. W tym dniu planujemy uroczyste obchody, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Wiele osób zapraszamy
  do włączenia się w ważną akcję dobroczynną, ratującą życie chorej Monice
  z Wysina i innym chorym. W naszej świetlicy parafialnej odbędzie się bowiem akcja rejestracji dawców szpiku kostnego. Procedura jest prosta. Na podstawie próbki – wymazu z wewnętrznej strony policzka zostaną wykonane testy zgodności tkankowej. Po pomyślnym przejściu procedury potencjalny dawca trafia do centralnego rejestru. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę z bliższymi informacjami. Wieczorem odbędą się koncerty muzyczne pod hasłem „WDZIĘCZNI
  ŚW. JANOWI PAWŁOWI II”. Wystąpią m.in. zespół „Przyjaciele” z parafii
  pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, kaszubski Big Band „Tuba Band” z Kościerzyny, a także Mirosław Deredas – zwycięzca m.in. listy przebojów w TV Silesia w 2023 roku, który koncertuje w Polsce z piosenkami Krzysztofa Krawczyka (a kilka lat temu śpiewał podczas naszych dożynek piosenki Elvisa Presleya).
 • Kontynuacją działań ku czci św. Jana Pawła II będzie papieski spływ kajakowy
  (a wiemy, że ten rodzaj sportu i wypoczynku papież lubił) na trasie
  z Bartoszegolasu, przez Starą Kiszewę do Górnych Malik – przepłyniemy
  14 km. Odbędzie się on w niedzielę, 28 kwietnia, od godz. 13.30. Zapisywać się można u ks. proboszcza lub w biurze parafialnym. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych. Koszt udziału to 40 zł. od osoby.
 • W związku z tymi działaniami papieskimi ogłaszamy też dla dzieci konkurs plastyczny pod hasłem: „Św. Jan Paweł II człowiek wielu pasji”. W następną niedzielę dzieci mogą przynieść do kościoła rysunki namalowane dowolną techniką nawiązujące do różnych zainteresowań papieża, np. korzystania z nart, rowerów, kajaków, pasji teatralnej, piłkarskiej itd. Najlepsi otrzymają nagrody.
 • Ze stolika z tyłu kościoła można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność prosimy włożyć do skarbonki św. Antoniego.