OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2024-04-07

 • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas, za troskę o osoby najbiedniejsze i realizację różnych dobroczynnych pomysłów. 
 • Dziękujemy też Wspólnocie Bożego Miłosierdzia za gorliwe modlitwy, organizowanie wielu działań pobudzających parafian do głębszych przeżyć duchowych i propagowanie wśród nas Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj od godz. 14.30 do 15.00 Wspólnota zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu do kościoła.
 • W Niedzielę Miłosierdzia mamy okazję zrobić kolejny dobry uczynek. Przed kościołem odbędzie się zbiórka dobroczynna na leczenie małego Olafa Krasnowskiego. Koszt leku potrzebnego do jego wyleczenia wynosi aż 15 mln złotych – ale dzielni rodzice i wielu wolontariuszy walczy o uratowanie życia małego chłopca.
 • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na rzecz zrobienia podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła. Za tydzień będzie przed kościołem zbiórka do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Dzieci komunijne z klas III zapraszamy do kościoła na próby we wtorek o godz. 15.30.
 • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami
  za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
 • W środę przypada 14 rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło wielu polskich patriotów na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Po Mszy Św. o godz. 17.00 zapalimy znicze przy pamiątkowym kamieniu ofiar katastrofy smoleńskiej i pomordowanych w Katyniu (wśród których było 2 oficerów pochodzących z naszej gminy), a także przy dębach katyńskich obok kaplicy przedpogrzebowej.
 • W piątek, o godz. 20.00, zapraszamy do kościoła na WIECZÓR UWIELBIENIA. Podczas adoracji Najśw. Sakramentu będzie okazja zawierzyć różne swoje intencje Panu Bogu, a też skorzystać z sakramentu pokuty.
 • W sobotę, o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła młodzież z klas I szkół średnich, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Wszyscy przynoszą swoje indeksy.
 • Prosimy o wrzucanie śmieci cmentarnych do kontenerów, a nie pozostawianie ich obok konteneru lub przy ogrodzeniach. Prosimy o nie sadzenie tui przy pomnikach,
  bo przeszkadzają w przechodzeniu obok, a też później jest problem z uzyskaniem zgody
  na wycinkę u konserwatora zabytków, pod którego podlega nasz cmentarz przy kościele.
 • W piątek i w sobotę ks. proboszcz będzie przebywał z kadrą księży z diecezji pelplińskiej
  na Mistrzostwach Polski Księży w piłce nożnej halowej, które odbędą się w Białymstoku. Można trzymać kciuki za naszą drużynę.
 • Dzisiaj w Polsce odbywają się wybory samorządowe. Zgłosiło się wielu kandydatów. Idźmy licznie na te wybory, aby wybrać osoby aktywne i kompetentne, które zagwarantują pomyślny rozwój naszego środowiska i ojczyzny.