OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2024.03.17

 • Zakończyły się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie w nich uczestniczyli. Dziękujemy też za wsparcie w prowadzeniu rekolekcji paniom katechetkom i gronu nauczycielskiemu.
 • We wtorek zapraszamy do kościoła wszystkich mężczyzn na Mszę Św. o godz. 17.00.
  Za wstawiennictwem św. Józefa pomodlimy się o błogosławieństwo Boże dla nich, aby godnie wypełniali swoją misję rodzinną i społeczną. 
 • W środę, po Mszy wieczornej, zapraszamy na spotkanie do plebanii Wspólnotę Miłosierdzia Bożego.
 • Przedświąteczna spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów
  z dekanatu, odbędzie się w najbliższy czwartek, w godz. od  9.00 do 10.00, od 16.00
  do 17.00 oraz od 19.00 do 20.00. Spowiedź w kaplicy w Starym Bukowcu będzie
  od godz. 15.30 do 16.00, a po niej tam będzie Droga Krzyżowa. Postarajmy się,
  aby wszyscy członkowie naszych rodzin uporządkowali swoje życie przed Świętami poprzez sakrament pokuty.
 • Ks. Marek odwiedzi chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną już w najbliższy piątek, od godz. 8.00.
 • Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie miała inny charakter, bo odbędzie się
  w plenerze. Zapraszamy do licznego udziału. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ruszamy procesją. Pójdziemy w kierunku Chwarzna, a za Starą Kiszewą skręcimy w prawo w polną drogę k. lasu i przejdziemy przez osiedle obok stadionu. Weźmy ze sobą książeczki do nabożeństwa, abyśmy wszyscy włączali się w śpiewy
  w czasie trasy. Przedstawicieli strażaków poprosimy o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Jako grupa zorganizowana, będziemy maszerowali w skupieniu.
 • W sobotę, po Mszy wieczornej, zapraszamy do plebanii na kolejne spotkanie Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka”.
 • Można dalej składać swoje dary przedświąteczne w kartonach z logo Caritas umieszczonych we wszystkich sklepach na terenie parafii.
 • Od 16 do 24 marca w wielu parafiach odbywa się NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  To bardzo ważna intencja, w obliczu wielu zagrożeń i bolesnych zjawisk, które pojawiają się w życiu społecznym trzeba zjednoczenia wszystkich ludzi dobrej woli na modlitwie. Pomoże ona wprowadzić więcej wzajemnego zrozumienia i szacunku, troski o dobro wspólne i wartości jednoczące Polaków przez tysiąc lat, uchroni życie dzieci poczętych
  i osób starszych w obliczu różnych zagrożeń. W parafii Stara Kiszewa odmówimy modlitwy w intencji ojczyzny w sobotę i w niedzielę oraz w piątek po każdej Mszy Św. – natomiast w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę i w następną niedzielę zapraszamy do kościoła na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Chętne osoby będą mogły, w Dzień Świętości Życia – 25 marca, włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – można zabrać ze stolika z tyłu kościoła czasopismo
  z bliższymi informacjami o tym.
 • W marcu i kwietniu planowane są też w Starej Kiszewie akcje rejestracji dawców szpiku kostnego – warto się także włączyć w to dobroczynne działanie, aby uratować życie jakiejś chorej osobie.
 • W czasie Wielkiego Postu dzieci i młodzież ze szkoły w Starej Kiszewie mają okazję włączyć się w specjalną akcję „Jałmużna postna”. W specjalnych skarbonkach mogą gromadzić ofiary. W następną niedzielę można przynieść te skarbonki do kościoła –
  i za zgromadzone środki będą zakupione jakieś pomocne sprzęty rehabilitacyjne dla osób starszych i chorych z ośrodków na terenie naszej gminy. Prosimy o podpisanie się
  na wieczkach, bo potem można będzie wygrać nagrody ufundowane przez Caritas Pelplin.
 • Szkolne Koło Caritas i nasza parafia zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Na Palmę Wielkanocną. Palmę trzeba wykonać indywidulanie, do wysokości 1 m,
  z dowolnego materiału i oddać do sekretariatu w szkole do 21 marca.
 • Za tydzień będzie Niedziela Palmowa, podczas której m.in. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Warto, aby we wszystkich domach rodzice z dziećmi przygotowali jakieś palmy, by przez to zaakcentować mocniej naszą gotowość wejścia w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Można też będzie nabyć palmy przed kościołem od Szkolnego Koła Caritas. Dochód młodzież pragnie przeznaczyć na cele dobroczynne.
 • Zespół Kształcenia i Wychowania oraz nasza parafia ogłaszają też konkurs na wykonanie stroika wielkanocnego pod hasłem „Góra Golgota”. Wykonawcy mogą przedstawić
  w formie przestrzennej Pusty Grób Pana Jezusa lub Górę Golgotę. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów, rodzin, seniorów oraz wszystkich chętnych, pragnących ozdobić pięknie swoje domostwa na Święta. Stroiki należy wykonać własnoręcznie indywidualnie lub grupowo, należy je podpisać. Prace można przynosić do kościoła
  w dniach od 21 do 24 marca.
 • Parafia nasza organizuje wyjazd autokarem do kina w Kościerzynie na ciekawy film pt.: „Powołany 2” – w piątek, 22 marca, o godz. 18.45. Koszt to 25 zł. od osoby – prosimy
  o zapisanie się do wtorku do ks. proboszcza.
 • Od środy, w biurze parafialnym, będzie odbierać alby komunijne, które rodzice zamówili w firmie krawieckiej.
 • Do skarbonki św. Antoniego z tyłu kościoła można składać ofiary na zakup kwiatów
  do Grobu Pańskiego. Zakupione zostaną w kwiaciarni kwiaty właściwie pasujące
  do dekoracji Grobu. Dziękujemy za składane ofiary.
 • W zakrystii można nabyć specjalne świece – paschaliki. Warto, aby znalazły się
  na wielkanocnych stołach w naszych domach i były szczególnym znakiem jedności rodzinnej. Koszt 1 świecy to 10 zł.
 • Ze stolika pod chórem można też nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”. Należności  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.           
 • W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę śp. Krystyny Szwichtenberg z Rudy, w czwartek śp. Witolda Kasprzaka z Pałubina, w sobotę śp. Agnieszki Knopa z Zamku Kiszewskiego. Zostali pochowani na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …